مذاکرات توییتر برای ادغام با تیک تاک

[ad_1]

اظهارات منابع آگاه نشان می دهد شرکت توییتر مذاکراتی در خصوص امکان ادغام با اپلیکیشن اشتراک گذاری ویدیویی تیک تاک داشته است.

به گزارش ایسنا، منابع آگاه به داوجونز گفتند: هنوز معلوم نیست توییتر چنین قراردادی را که شامل فعالیتهای آمریکایی تیک تاک خواهد بود، دنبال کند. به دلیل این که توییتر بسیار کوچکتر است احتمالا با تحقیقات ضدانحصارطلبی که ممکن است مایکروسافت و سایر خریداران احتمالی تیک تاک با آن روبرو شوند، مواجه نشود.

مایکروسافت هفته هاست که سرگرم مذاکره با بایت دنس، شرکت مادر تیک تاک است و نامزد شماره یک قرارداد خرید تیک تاک است. ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت یک هفته پیش در این باره با دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا گفت و گو کرد.

با این حال سخنگوی تیک تاک در واکنش به گزارش داوجونز اظهار کرد این شرکت درباره شایعات بازار اظهارنظر نمی کند.

ارزش سرمایه بازار توییتر حدود ۲۹ میلیارد دلار است که بسیار کوچکتر از ارزش بیش از ۱.۶ تریلیون دلاری مایکروسافت است. توییتر اگر بخواهد تیک تاک را خریداری کند مطمئنا به کمک سایر سرمایه گذاران نیاز خواهد داشت.

جک دورسی، مدیرعامل توییتر تلاش ناموفقی در زمینه ویدیوهای کوتاه داشت و در سال ۲۰۱۶ اپلیکیشن Vine را چهار سال پس از خرید آن در راستای کاهش هزینه ها تعطیل کرد. توییتر اخیرا از سوی دونالد ترامپ هدف حمله قرار گرفته و رییس جمهور آمریکا اظهار کرده که توییتر و فیس بوک اظهارات وی را سانسور می کنند. این دو شبکه اجتماعی اخیرا یک ویدیوی صحبتهای ترامپ را به دلیل نقض سیاستهای آنها در خصوص انتشار اطلاعات نادرست درباره ویروس کرونا حذف کردند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، تیک تاک قرار است بزودی یک شکایت فدرال علیه فرمان اجرایی ترامپ برای ممنوعیت مبادلات مالی شهروندان آمریکایی با این سرویس اشتراک گذاری ویدیو تنظیم کند. تیک تاک روز جمعه در واکنش به فرمان ترامپ برای ممنوعیت مبادلات با این سرویس اعلام کرده بود شوکه شده است و همه راههای موجود را پیگیری خواهد کرد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید