محکومیت موضع موریتانی درباره توافق امارات و اسرائیل توسط احزاب و چهره های سیاسی

[ad_1]

چهره های سیاسی و احزابی از موریتانی توافق صلح میان امارات و رژیم صهیونیستی و حمایت دولت کشورشان از این توافق را محکوم کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از العربی الجدید، حزب تواصل موریتانی به شدت از توافق امارات و رژیم صهیونیستی انتقاد کرد.

این حزب در بیانیه‌ای در این باره نوشت: این توافق جنایتی شنیع و خیانتی بزرگ به مسأله نخست جهان عرب و مسلمانان است.

حزب تواصل موریتانی در ادامه تأکید کرد که این اقدام نقض صریح منشور اتحادیه عرب، سازمان کنفرانس اسلامی و قطعنامه‌های سازمان ملل است.

این حزب در واکنش به بیانیه وزارت خارجه کشورش درباره توافق امارات و اسرائیل نیز تأکید کرد: از محتوای بیانیه وزارت امور خارجه موریتانی درباره این تصمیم ننگین شوکه شدیم. این بیانیه وابستگی غیر قابل قبول به سیاست‌های کشورهای دیگری است که ایستادن مقابل مسأله نخست جهان اسلام و همکاری با دشمنان آن را برگزیده‌اند.

چند سیاستمدار موریتانی دیگر بیانیه وزارت خارجه کشورشان را محکوم کردند و آن را ضربه‌ای به اتحاد ملی در قبال مسأله فلسطین خواندند.

در همین حال، الصوفی ولد الشیبانی، عضو پارلمان موریتانی با انتشار پیامی در فیسبوک در این باره نوشت: وزارت امور خارجه موریتانی در برخورد با مواضع خارجی نیاز به یک چشم انداز جدید و رویکرد متفاوت دارد.

وی در این باره گفت: نمی دانیم که آیا وزارت خارجه داریم یا اینکه یک سازمان وابسته به وزارت خارجه‌های عربستان و امارات داریم. وزارت خارجه چند سالی است که که اقدام به توجیه و حمایت از تمامی مواضعی می‌کند که توسط این دو کشور اتخاذ می شود.

وزارت امور خارجه موریتانی اخیراً با انتشار بیانیه‌ای رسما از عادی‌سازی روابط میان اسرائیل و امارات اعلام حمایت کرد.

وزارت امور خارجه موریتانی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که کشور امارات دارای حاکمیت ملی و استقلال کامل در ارتباطات و مواضع خود بر اساس منافع ملی خود و منافع عرب‌ها و مسلمانان است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید