محرم امسال، خاص و ویژه است

[ad_1]

ایسنا/یزد فرماندار میبد با تاکید بر این که محرم امسال به دلیل شیوع کرونا، خاص و ویژه است، بیان کرد: هیئت‌های مذهبی موظف به رعایت پروتکل های بهداشتی در ایام محرم هستند.

«حسین فلاح» در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شرایط محرم امسال، خاص  و ویژه است و شیوع کرونا با شتاب بیشتری در حال تاختن است  لذا اگر وضعیت در این ایام کنترل نشود، قطعاً شاهد اتفاقات ناگواری خواهیم بود.

وی از اصحاب رسانه خواست با اطلاع رسانی بیشتر بر لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به مردم در این ایام تاکید کنند تا عزاداری امسال ضمن رعایت موازین بهداشتی و سلامت جامعه، در شأن ائمه و مورد پسند عموم برگزار شود و شاهد از دست رفتن زندگی عزاداران  بر اثر سهل انگاری در این رابطه نباشیم.

« علی باقرپور» دادستان عمومی میبد نیز در  این جلسه با تاکید بر این که کرونا شرایط زندگی را تغییر داده است، گفت: شکل عزاداری امسال باید متفاوت‌تر از سال‌های گذشته انجام شود.

 وی رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی هیئت‌های عزاداری را خواستار شد و ابراز کرد: برگزاری عزاداری امسال همانند سال‌های گذشته در واقع جفای به حق الناس است و قطعاً مجازات کیفری و مدنی در انتظار متخلفان در این حوزه خواهد بود.

«علیرضا آقایی» رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان میبد هم در این نشست گفت: برگزاری مراسم امسال باید در فضای باز  حسینیه‌ها و الزام عزداران به استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی و حداکثر زمان ۲ ساعت انجام شود.

وی با بیان این که در ایام محرم در شهرستان میبد نذورات زیادی انجام می‌شد، افزود: نذورات امسال باید طبق شرایط امسال انجام و در  قالب بسته‌های معیشتی و ژتون‌های غذایی با رعایت موارد بهداشتی میان نیازمندان و مردم توزیع شود لذا در هیچ هیئتی، نذری نباید توزیع و پخش شود.

آقایی با اشاره به مراسم سنتی «شاه حسن، شاه حسین» عنوان کرد: این مراسم سنتی با توجه به این که ثبت ملی است، امسال برگزار خواهد شد اما به صورت ویژه‌تر و با رعایت فاصله اجتماعی و مقررات بهداشتی که به امضای هیئت امنای آن رسیده است.

نصب بنر  بر سر حسینیه‌ها، برگزار نشدن مراسم نخل‌برداری، برگزار نشدن مراسم حرکت کاروان‌ها، امضای تعهدنامه از سوی مسئولان هیئت‌ها به سازمان تبلیغات، ثبت‌نام در سامانه بیرق کشوری و دادن تعهد به رعایت موارد خواسته شده و توزیع ماسک در هیئت‌ها مواردی بود که رئیس تبلیغات اسلامی میبد به آن اشاره کرد.

سخنرانی امام جمعه موقت، فرمانده سپاه، فرمانده نیروی انتظامی و تقدیر از خبرنگاران از دیگر برنامه‌های نشست بود.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید