لزوم برپایی ایستگاه صلواتی توزیع ماسک در محرم

[ad_1]

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران با اشاره به لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی در ایام محرم، گفت: لازم است تا ایستگاه های صلواتی توزیع ماسک و وسایل حفاظت شخصی در مقابل کرونا برپا شود.

ناهید خداکرمی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی برای برگزاری مراسم عزاداری محرم  گفت: با توجه به اینکه در آستانه ماه محرم قرار داریم، از شهروندان درخواست میکنم به شیوه‌ای برنامه‌ریزی کنند که نذورات خود را به جای ارائه غذای طبخ شده به سمت بسته های خام و خشک مواد غذایی یا از آن بهتر توزیع ماسک رایگان اختصاص دهند.

وی با بیان اینکه هیئت های مذهبی می توانند به جای  برپایی ایستگاه های صلواتی چای و شربت، ماسک و وسایل حفاظت شخصی در برابر کرونا ویروس را بین مردم توزیع کنند، گفت: هیات ها حتی می توانند لوازم بهداشتی و  ماسک را در نزدیکی ایستگاه های مترو و اتوبوس به دست مردم برسانند و رسالت خود را برای کاهش شیوع کرونا و منطبق با نیاز مردم در جنگ با دشمن نامرئی و ناچیزی به نام کرونا انجام دهند.

رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه از شهروندان درخواست می شود که نذورات بزرگ خود را به صورت نقدی برای رفع کمبود دستگاه ها و تجهیزات پزشکی مورد نیاز بیمارستانها اختصاص دهند، افزود: معتقدم با هدفمند کردن نذورات می توان در ماه محرم، حماسه‌ای بزرگ برای مبارزه با کرونا رقم زد.

خداکرمی با تاکید بر اینکه شهروندان می توانند نذورات بزرگ خود را جهت خرید دستگاه‌های اکسیژن‌ساز و یا سایر تجهیزات مورد نیاز مقابله با کرونا اختصاص دهند، گفت: مردم می توانند دستگاه هایی را که با پول نذری خود خریداری کردند در اختیار بیمارستان‌های دانشگاهی و خیریه‌ای قرار دهند که این روزها در خط مقدم درمان قرار دارند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید