قطعه “مدافعان سلامت” ارکستر سمفونیک تهران رونمایی شد

[ad_1]

قطعه “مدافعان سلامت” ارکستر سمفونیک تهران صبح امروز با حضور وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و فرهنگ و ارشاد اسلامی در محل وزارت بهداشت رونمایی شد.

به گزارش ایسنا، دکتر سعید نمکی در مراسم آیین رونمایی از قطعه «مدافعان سلامت» ارکستر سمفونیک تهران، با تشکر از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: من به عنوان سرباز کوچک‌ نظام سلامت زانو می‌زنم و دست آفرینندگان این قطعه را می‌بوسم و از آنها تشکر می‌کنم.

وی افزود: همکاران ما در روزهای سخت کشور و تحریم‌های ظالمانه و شرایط دشوار اقتصادی با بیماری کرونا مبارزه کردند و عزیزانی نیز در این را شهید شدند. آنچه بار سنگین مدافعان سلامت را کاهش داد ابراز لطف و همدلی هنرمندان، مردم و… بود.

وی درباره قطعه« مدافعان سلامت»، تصریح‌ کرد: این کار زیبا دل همکاران ما را گرم خواهد کرد و سبب افزایش سرعت در خدمت رسانی آنها به بیماران خواهد شد.

وی با تاکید بر اینه هنر زبان گفتمان عشق است، خاطرنشان کرد: هنرمند، عاشق دلسپرده‌ای به پاکی، مهربانی و زلالی و شفافیت است. موسیقی و شعر نیز در تاریخ این کشور حماسه‌ها خلق کردند، شورها به پا کردند و شَرها خواباندند. زیباترین آمیزه شعر و موسیقی در بزرگداشت واقعه کربلا رقم خورده است و حتی با کند و کاو بیشتر می‌بینیم در واقعه عاشورا و تاسوعا نیز موسیقی حماسه خلق کرده است. با نگاه به نقاره‌زنی‌های حرم امام رضا می‌بینیم زمانی که دهان شیعه را بسته بودند موسیقی چه زیبا توانست مظلومیت شیعه را نشان دهد.

نمکی ادامه داد: عشق مرحله‌ای فراتر از همه‌ زیبایی‌های جهان است. در روزهای اول شیوع بیماری آنقدر ترس نسبت به کووید۱۹ وجود داشت که حتی خانواده بیمار از نزدیکی به او ترس داشتند اما همکاران ما لحظه‌ای از مراقبت از بیماران غافل نشدند و حتی در این راه شهید شدند.

وی ضمن آرزوی طول عمر با عزت برای هنرمندان، اظهار کرد: تردید ندارم این اولین همدلی و وفاق ملی گسترده پس از هشت سال دفاع مقدس است و امیدواریم به همین شیوه شاهد حذف بیماری از کشور باشیم.

وی افزود: هنرمندان نیز مانند مردم در حال تجربه شرایط زندگی و کار جدید هستند و شیوه زندگی با کرونا را می‌آموزند. امیدواریم با شرایط فعلی شاهد خلق آثار خوبی از هنرمندان باشیم.

وزیر بهداشت در خاتمه با تبریک روز خبرنگار، گفت: این بزرگواران از روز اول شیوع بیماری در اطلاع رسانی و شفافیت به ما کم کردند که زانو می‌زنم و دستشان را می‌بوسم.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید