فعالیت ۸۰ گروه جهادی کارگری استان مرکزی در جبهه مبارزه با کرونا

[ad_1]

ایسنا/مرکزی مسئول بسیج کارگران و کارخانجات سپاه روح الله گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا سازمان بسیج کارگری استان هماهنگ با قرارگاه پدافند زیستی استان با تشکیل 4 قرارگاه و 80 گروه جهادی در سطح استان مرکزی اقدامات گسترده ای را در راستای کمک به مقابله با کرونا انجام داده است.

بر اساس اعلام سپاه روح الله، سرهنگ پاسدار محسن ربیعی در تشریح اقدامات این سازمان در مبارزه با کرونا افزود: این اقدامات در زمینه های تولید و توزیع ماسک، تولید لباس حفاظتی بیمارستانی، تولید مواد ضد عفونی کننده دست و سطوح و ایجاد پایگاه های تب سنجی در تمام ورودی های شهری بوده است.

وی اظهار کرد: در ایام تعطیلات نوروز یک اقدام جهادی که توسط کارگران بسیجی این سازمان در ورودی شهرهای استان انجام شد راه اندازی ایستگاه های غربالگری به منظور تست مسافران و افرادی که در ورودی ها تردد می کنند بود که در ۱۰ شبانه روز این کار انجام میشد.

وی گفت: به منظور آگاهی رساندن به کارگران و پرسنل کارخانجات و صنایع استان مرکزی تهیه بروشورهای تخصصی در دستور کار این سازمان قرار گرفت و 10 هزار بروشور نیز تهیه و توزیع شد.

ربیعی افزود: با تکیه بر کارگاه های اقتصاد مقاومتی و پیگیری های انجام شده به منظور کنترل شیوع ویروس کرونا 40 هزار دستکش بهداشتی برای کارگران، خانواده های آنها و سایر اقشار مردم تهیه و توزیع شد.

به گفته وی، گروه های جهادی این سازمان به منظور گندزدایی و ضدعفونی محلات، معابر و کارخانجات با همکاری سایر دستگاه های مسئول اقدامات چشمگیری انجام دادند و تمام صنایع و کارخانجات را ضدعفونی کردند و در این راستا بیش از 160 هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده در اختیار عملیات های گندزدایی قرار گرفت، همچنین با پیگیری های به عمل آمده از کارخانجات و صنایع استان تهیه یکصدهزار بسته مواد ضدعفونی کننده در دستور کار قرار گرفت که بین سایر اقشار مردم توزیع شد.

ربیعی اظهار کرد: در ابتدای شیوع کرونا یکی از مشکلاتی که در استان وجود داشت کمبود ماسک بود که بسیج کارگری در این موضوع با پیگیری های موثر اقدامات خوبی انجام داد که یکی از آنها شرکت الهام طب بود که با تزریق نیروی انسانی به این شرکت ظرفیت تولید آن به سه برابر رسید.

وی افزود: راه اندازی شیفت ایثار در بسیج کارگری یکی از اقدامات ابتکاری و موثر دیگر این سازمان بود که هم اکنون 80 گروه جهادی در شیفت ایثار مشغول خدمت رسانی در کارخانجات و صنایع هستند.

ربیعی گفت: بعد از بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر راه اندازی رزمایش کمک مومنانه این سازمان از میان کارگران صنایع و کارخانجات نیازمندان را شناسایی کرده و در این طرح بسته های معیشتی برای آنها در نظر خواهیم گرفت.

انتهای پیام 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید