فعالیت در عرصه میانجی‌گری رویکردهای جدید شورای حل اختلاف کشور است

[ad_1]

ایسنا/یزد معاون قوه قضائیه با بیان این‌که به طور متوسط سالانه سه میلیون و ۸۰۰ هزار پرونده در شوراهای حل اختلاف رسیدگی می‌شود گفت: فعالیت در عرصه میانجی‌گری و داوری رویکردهای جدید شورای حل اختلاف در کشور است.

حجت‌الاسلام والمسلمین «هادی صادقی» در نشست خبری با اصحاب رسانه استان یزد، با بیان این‌که ارتباط دستگاه عدلیه با رسانه تکمیل کننده عملکرد یکدیگر است،‌ اظهار کرد: رسانه‌ها موظفند احساس عدالت را در جامعه تقویت کنند.

وی تقویت حس عدالت خواهی در مردم و مسئولان را ضروری دانست و افزود: هر جامعه‌ای که اعتماد مردمی را از دست بدهد درون دچار فروپاشی می‌شود.

معاون قوه قضائیه در این ادامه با بیان این‌که رسانه‌های حرفه‌ای باید فارغ از هرگونه حزب بازی و نگاه تنگ سیاسی حراست از ارزش‌ها و دستاوردهای نظام را در اولویت اجرایی خود قرار دهند، گفت: پرهیز از هرگونه خبر دورغ و ناامید کننده محور اجرایی رسانه های حرفه‌ای است.

حجت الاسلام صادقی تلاش برای افزایش آگاهی مردم از قوانین را ضروری دانست و بیان کرد: دستگاه قضایی باید با استفاده ازتمام ظرفیت‌های آموزشی و تبلیغی موجود افزایش اطلاعات عمومی از قوانین و مقررات را در دستور کار خود قرار دهد.

این مسئول با بیان این‌که متأسفانه برخی افراد به دلیل عدم آگاهی کافی از قوانین به اشتباه عملکرد دستگاه قضا را نقد می‌کنند، تصریح کرد: تقویت بخش حقوقی آموزش شهروندی ضروری است.

وی با اشاره به این‌که وجود ۱۸ میلیون پرونده در دستگاه قضایی به معنای این تعداد دعوا در کشور نیست،‌ تصریح کرد: در حال حاضر نزدیک به ۴۰ درصد زندانیان کشور به واسطه پرونده مواد مخدر در زندان بوده و تحمل حبس می‌کنند.

رئیس مرکز توسعه شوارهای حل اختلاف قوه قضائیه در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که رویکرد شوراهای حل اختلاف در سطح کشور تغییر کرده است،‌ بیان کرد:‌ فعالیت در عرصه میانجی‌گری و داوری از جمله رویکردهای جدی شورای حل اختلاف است.

معاون قوه قضائیه در پایان به طور متوسط سالانه سه میلیون و ۸۰۰ هزار پرونده در شوراهای حل اختلاف رسیدگی می‌شود، گفت: کاهش پرونده‌های ورودی به دادگستری یکی از مهمترین اهداف دستگاه قضا در اجرای رویکرد میانجی‌گری است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید