فرصت۲ ماهه برای تسلیم اظهارنامه مالیاتی

[ad_1]

ایسنا/چهارمحال و بختیاری مدیرکل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری از تاخیر ۲ ماهه فرصت تسلیم اظهارنامه مالیاتی برای اشخاص حقیقی و حقوقی خبر داد گفت: برای تعدادی از رسته‌های شغلی نیز یک‌سری معافیت‌های مالیاتی در نظر گرفته شده است.

کوروش بیگدلی ۲۶ خردادماه در نشست خبری با اصحاب رسانه از تاخیر ۲ ماهه فرصت تسلیم اظهارنامه مالیاتی برای اشخاص حقیقی و حقوقی خبر داد و اظهار کرد: برای تسلیم اظهارنامه مالیاتی، به یک سال قبل رجوع می‌شود و بر اساس بخشنامه جدید سال جاری به دلیل انتشار ویروس کرونا این تسلیم برای اشخاص حقیقی از خردادماه به مردادماه و برای مستغلات و املاک از تیرماه به شهریور ماه سال جاری تغییر یافته است.

وی با بیان اینکه به دلیل شیوع ویروس کرونا بسیاری از مشاغل متضرر شدند، افزود: به‌منظور حل پاره‌ای از مسائل و مشکلات خسارت‌دیدگان از کرونا، برای تعدادی از رسته‌های شغلی نیز یک‌سری معافیت‌های مالیاتی در نظر گرفته شده است.

مدیرکل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری مراکز تولید و توزیع غذاهای آماده مانند رستوران‌ها، مراکز گردشگری، حمل و نقل عمومی، دفاتر خدمات مسافرتی، مجتمع‌های ورزشی تفریحی، مجتمع‌های فرهنگی، هنری و رسانه‌ای، مراکز تولید، توزیع و فروش صنایع دستی، آموزشگاه‌های رانندگی، آرایشگاه‌های زیبایی را از مشاغل حمایت‌شده در این بخشنامه عنوان کرد.

مدیرکل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری پرداخت مانده بدهی را حداکثر تا تاریخ ۳۱ خردادماه برای واحدهای تولیدی ۹۰ درصد و برای سایر مودیان در بخشنامه ابلاغی جدید، ۸۰ درصد عنوان و اضافه کرد: پرداخت مانده‌بدهی از تاریخ اول بهمن‌ماه سال گذشته تا ۳۱ خردادماه سال جاری حداکثر ظرف مدت یک‌ماه پس از ابلاغ برگ قطعی به میزان ۱۰۰ درصد و همچنین پرداخت مانده‌بدهی طبق برگ قطعی از تاریخ اول تیرماه سال جاری حداکثر ظرف مدت یک‌‎ماه پس از ابلاغ برگ به میزان ۱۰۰ درصد است.

بیگدلی توزیع بسته‌های حمایتی، بخشودگی‌ها و نظارت درست را گامی موثر در جهت تحقق شعار جهش تولید مطرح کرد و ادامه داد: مهلت‌دهی به فعالان و مودیان مالیاتی خود نمونه اقدام مثبت در راستای شعار سال است.

بیگدلی تصریح کرد: مودیان مالیاتی می‌توانند با مراجعه به سایت tax.gov.ir نسبت به فعال کردن ابلاغ الکترونیکی و بهره‌مندی از مزایای آن اقدام کنند.

وی تاریخ پرداخت عوارض و مالیات را ۳۰ آذرماه سال جاری عنوان و بیان کرد: این مودیان می‌توانند تا تاریخ ذکر شده نسبت به پرداخت مالیات خود اقدام کرده و از ۱۰۰ درصد بخشودگی جرائم برخوردار شوند.

مدیرکل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: در سال گذشته بالغ بر ۱۰۰۰ میلیارد ریال عوارض مالیات بر ارزش افزوده به‌منظور توسعه زیرساخت‌های شهری و روستایی به شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان پرداخت شد.

بیگدلی در پایان از شهروندان خواست تا برای نقل و انتقال املاک مسکونی بدون مراجعه به ادارات مالیاتی در دفاتر اسناد رسمی نسبت به پرداخت مالیات اقدام کنند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید