عضویت ۸۰ درصد دانش‌آموزان خوزستانی در شبکه “شاد”

[ad_1]

ایسنا/خوزستان معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش خوزستان گفت: با تلاش شبانه روزی، بیش از ۹۸ درصد از مدیران مدارس، ۸۳ درصد از معلمان و ۸۰ درصد دانش آموزان در شبکه شاد عضو هستند و سعی می‌کنیم بتوانیم پوشش ۱۰۰ درصدی را محقق کنیم.

ناصر علی‌فر در جلسه شورای آموزش و پرورش خوزستان که ۲۷ خرداد در محل استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: با در نظر گرفتن همه شرایط و پیش فرض‌ها تلاش می‌کنیم که در پروژه مهر امسال بتوانیم با عملیات برنامه محور و بسیج همگانی دستگاه‌ها، بستری مناسب جهت بازگشایی مدارس داشته باشیم. برنامه ما این است که بتوانیم اقدامات موثری انجام دهیم.

به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: امسال باید ۷۰ هزار دانش آموز را در مدت ۱۵ روز هدایت تحصیلی کنیم که با توجه به سند تحول بنیادین باید بتوانیم ۵۰ درصد از دانش آموزان را به سمت رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش هدایت کنیم. اما با توجه به زیرساخت‌های موجود، در حال حاضر ۳۱ درصد از دانش آموزان در رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش هستند.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش خوزستان گفت: با تلاش شبانه روزی، بیش از ۹۸ درصد از مدیران مدارس، حدود ۸۳ درصد از معلمان و ۸۰ درصد دانش آموزان در شبکه شاد عضو هستند و سعی می‌کنیم بتوانیم پوشش ۱۰۰ درصدی را محقق کنیم.

علی‌فر در خصوص ثبت نام دانش آموزان بیان کرد: ثبت نام دانش آموزان ابتدایی آغاز شده است اما متوسطه اول و دوم از تیرماه آغاز می‌شود. البته ثبت نام در مدارس شاهد و نمونه دولتی انجام شده است و منتظر مراحل بعدی هستیم تا بتوانیم آزمون‌های مورد نیاز را برگزار کنیم.

وی بااشاره به تعداد دانش آموزانی که در سامانه ثبت سفارش کتب ثبت نام کرده‌اند، گفت: تاکنون ۹۰ درصد دانش آموزان میان پایه‌ای در سامانه سفارش کتب درسی ثبت نام کردند و مابقی در فرصت باقی‌مانده ثبت نام می‌کنند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید