عزم شورای شهر گرگان برای احیای بافت تاریخی

[ad_1]

ایسنا/گلستان اعضای شورای شهر گرگان ظهر امروز به همراه جمعی از مسئولان اوقاف، میراث فرهنگی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری و کارشناسان تاریخی از بافت تاریخی محله «دربنو» گرگان بازدید کردند.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر گرگان در گفت‌وگو با ایسنا در حاشیه این بازدید اظهار کرد: هدف از این بازدید فراهم کردن زمینه معرفی ذخایر فرهنگی- تاریخی موجود در گرگان به شهروندان و افزایش حساسیت‌ها نسبت به حفظ و احیای بافت تاریخی گرگان است.

ناصر گرزین با اشاره به اقدامات صورت گرفته در محله «دربنو»، گفت: مقبره علمای این محله که در حال از بین رفتن بود، بازسازی شد. علاوه بر این به دنبال آن هستیم خانه‌های تاریخی، بخشی از مدرسه عمادیه و دیگر ابنیه تاریخی این محله را با همکاری میراث فرهنگی حفظ و بازسازی کنیم.

وی تأکید کرد: اگر بافت تاریخی رونق پیدا کند، صنعت توریسم و گردشگری و به دنبال آن اقتصاد شهر نیز رونق پیدا می‌کند.

گرزین با تأکید بر اهمیت حفظ آثار تاریخی، گفت: تک‌تک آجرهای بناهای تاریخی حرف برای گفتن دارند و سندی برای هویت مردم گرگان هستند. امروز شروع اقداماتی جدید در بافت تاریخی گرگان به‌منظور استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی و اجتماعی آن است.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر گرگان تأکید کرد: باید آثار تاریخی گرگان که هویت تک‌تک مردم این منطقه است را حفظ کنیم و ارزش معنوی آن را به نسل‌های آینده انتقال دهیم. به‌زودی جلسه‌ای را برای پیگیری اقداماتی که قرار است در بافت تاریخی گرگان اتفاق بیفتد، برگزار خواهیم کرد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید