عدالت آموزشی در کرونا جدی گرفته شود

[ad_1]

ایسنا/قزوین نماینده مردم قزوین البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به آموزش آنلاین و اهمیت آن باید عدالت آموزشی در شرایط کرونایی، هوشمندسازی مدارس و پوشش اینترنت کافی رعایت شود.

فاطمه محمدبیگی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان قزوین که امروز چهارم مرداد در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار شد، تصریح کرد: استان قزوین پایتخت خوشنویسی، صاحب مکتب فرش و گلیم و صاحب سبک در نگارگری است.

نماینده مردم قزوین البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: فرش، گلیم، زنجیربافی، خوشنویسی و رشته‌های مختص قزوین باید در هنرستان هنرهای زیبا مورد توجه قرار بگیرند، امیدوارم مدرسه تخصصی خوشنویسی نیز در قزوین تأسیس شود.

وی با اشاره به مدارس مناطق محروم عنوان کرد: گروه جهادی ما در منطقه شنازند و سنجانک مستقر هستند، سنجانک دارای ۹۰۰ خانوار است که از این میان ۱۲۰ نفر دانش آموز هستند و در یک مدرسه که قسمت‌هایی از آن تخریب شده مشغول به تحصیل هستند.

محمدبیگی خاطرنشان کرد: در این منطقه دختر و پسر با هم به مدرسه می‌روند، با توجه به بلوغ زودرس و رواج آسیب کودک همسری در این منطقه باید به این مسئله به صورت جدی توجه کرد و دختر و پسر جدا شوند، حضور ۱۲۰ دانش آموز مختلط در یک مدرسه هشدارانگیز است که باید مورد رسیدگی قرار بگیرد.

وی افزود: رسیدگی به وضع مدرسه از لحاظ ظاهری نیز باید موردتوجه قرار بگیرد، این امر نیاز به بودجه دارد که باید در تأمین آن تلاش کنیم.

نماینده مردم قزوین البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سال تحصیلی کرونایی، بیان کرد: با توجه به آموزش آنلاین و اهمیت آن باید عدالت آموزشی در شرایط کرونایی، هوشمندسازی مدارس و پوشش اینترنت کافی رعایت شود.

وی اظهار کرد: مشکلات جدی در حوزه ساختار قامتی و بدنی در دانش آموزان وجود دارد که علت اصلی آن ورزش نکردن است، بر اثر آن، هزینه‌های درمانی بالایی به خانواده‌ها تحمیل می‌شود.

محمدبیگی تصریح کرد: آموزه‌های دینی در مدارس کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد و باید برای رفع این نقیصه برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گیرد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید