عبدالسلام: گریفیث موضوع محاصره را نادیده می‌گیرد

[ad_1]

سخنگوی انصارالله یمن تأکید کرد فرستاده سازمان ملل موضوع محاصره و مسائل اصلی را نادیده می‌گیرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری المیادین، محمد عبدالسلام، سخنگوی انصارالله یمن و رئیس هیئت مذاکره‌کننده صنعا گفت: مذاکره تحت سایه محاصره و جنگ تنها یک اهرم فشار است که به نفع گزینه نظامی است. ما تأکید می‌کنیم که توقف جنگ و پایان محاصره قبل از هر مذاکره‌ای تنها گزینه صحیح است. صلح تنها با توقف جنگ و لغو محاصره به دست می‌آید و اکنون فرصت واقعی برای صلح وجود دارد چراکه حملات هنوز متوقف نشده است.

عبدالسلام گفت:‌ صحبت‌های ائتلاف متجاوز درباره آتش‌بس صرفا ادعاهای دروغین و تبلیغات رسانه‌ای است. جنگ به شکل واقعی متوقف نشده است. مردم یمن به قطعنامه واضح و صریحی از سوی شورای امنیت برای توقف تجاوز به جای جلسات ماهانه نیاز دارند. سازمان ملل هیچ‌گونه پاسخ صریحی درباره سند حل سیاسی نداده است.

وی گفت: مارتین گریفیث، فرستاده سازمان ملل به یمن از ما خواست سندهای دیگر را بررسی کنیم اما درباره راهکار فراگیر می‌گوید آن را بررسی می‌کند. این قابل قبول نیست و ضمانت محسوب نمی‌شود. پاسخ ما به گریفیث این است که متن توافقی که امضا خواهد شد باید شامل راهکارهای موجود در این طرح ملی باشد.

عبدالسلام تأکید کرد: فرستاده سازمان ملل محاصره و مسائل اصلی را نادیده می‌گیرد و پاسخی به طرح ملی برای توقف جنگ و لغو محاصره نداد و حتی با مذاکره واقعی برای این طرح مخالف است. ما خواهان یک متن واضح و صریح درباره توقف کامل جنگ و محاصره هستیم. کشورهای ائتلاف متجاوز برای دستیابی به زمان بیشتری جهت تقویت قوای خود تلاش می‌کنند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید