طغیان رودخانه ها در شرق گلستان

[ad_1]

ایسنا/گلستان وقوع بارش های رگباری سنگین و رعد و برق در بخش های شرقی استان گلستان باعث طغیان برخی رودخانه ها در این مناطق شد.

نوربخش داداشی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: پیرو صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی مبنی بر وقوع بارش های رگباری و نقطه ای سنگین در بیشتر مناطق استان، طی ۲۴ ساعت گذشته میزان بارش در آزادشهر به ۱۰۲ میلیمتر و در مینودشت به ۹۸.۹ میلیمتر رسید.

وی بیان کرد: وقوع این بارش ها در حالی رخ داده است که طی هشدار شماره ۴، ۲۴ تیرماه  احتمال بارش های نقطه ای سنگین، آبگرفتگی معابر عمومی و بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و طغیان ناگهانی در مناطق مستعد و شیبدار و وقوع صاعقه در استان پیش بینی شد.

مدیرکل هواشناسی گلستان گفت: مراتب به مدیریت بحران، هلال احمر و دیگر دستگاههای خدمت رسان و عموم مردم اطلاع رسانی و برای کاهش ترددهای جاده ای، دور شدن از حاشیه رودخانه ها و مسیل ها و اتخاذ تصمیم های پیشگیرانه توسط دستگاههای ذیربط توصیه های لازم انجام و تاکید شده بود.

به گزارش ایسنا، بارش های رگباری در شرق گلستان خصوصا در شهرستان های کلاله، آزادشهر و مینودشت سبب طغیان رودخانه ها و آبگرفتگی معابر عمومی شد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید