طراح یزدی پوستر روز جهانی استاندارد تقدیر شد

[ad_1]

ایسنا/یزد «محسن جعفری» گرافیست جوان یزدی که در رقابت بین‌المللی طراحی پوستر روز جهانی استاندارد با موضوع «حفاظت از زمین با استانداردها» موفق به دریافت رتبه سوم شده است، طی مراسمی تقدیر شد.

«محمد رضا زارع بنادکوکی» مدیر کل استاندارد استان یزد در این مراسم که صبح امروز در حاشیه‌ی شورای معاونین این اداره کل برگزار شد، گفت:موضوع شعار امسال، جدید و بسیار مهم است به گونه‌ایی که این اهمیت از دو منظر قابل بحث است؛ اول این که می‌تواند این شعار محور اصلی موضوع تدوین استانداردهای ملی باشد و تدوین گران هنگام راهبری کار خویش، حفاظت از زمین و منابع خدادادی و طبیعی نهفته در آن را مد نظر داشته باشند.

وی در ادامه توضیح اهمیت شعار امسال روز جهانی استاندارد، افزود: متاسفانه در بعضی از نقاط مشاهده می‌شود که شهرک‌ها و نواحی صنعتی خوبی داریم ولی آن گونه که شایسته زمین و محیط زیست هست، حفاظت‌های لازم توسط تولیدکنندگان و صنعت‌گران انجام نمی‌شود که امیدواریم با تکرار شعار «حفاظت از زمین با استانداردها» این دغدغه عمومی هم به حداقل برسد.

«محسن جعفری» نیز در این نشست گفت: به نظر اینجانب استاندارد را می‌توان به یک کتاب مقدس تشبیه کرد که هر تولیدکننده و مصرف‌کننده به دستورات آن توجه کند، با اطمینان خاطر بیشتر و بدون هیچ گونه ضرر و زیانی به یک زندگی آرام و متعالی می‌رسد.

طراح پوستر روز جهانی استاندارد افزود: انتقادی که به این رقابت‌ها وارد بود، این است رای‌گیری توسط یک سایت انجام گرفت و این سیستم به گونه‌ایی که به راحتی امکان هک شدن داشت لذا باید روی امنیت این طریقه رای‌گیری تمرکز بیشتری صورت پذیرد.

جعفری در پایان گفت: جا دارد در خصوص موضوع توسعه و ترویج فرهنگ استاندارد، بسیار بیشتر از وضع موجود کار شود و تمامی دستگاه‌ها و مراکز فرهنگی از قبیل ارشاد اسلامی، رسانه ملی، سازمان تبلیغات اسلامی و حوزه هنری  استان، وارد عمل شده، به یاری اداره کل استاندارد استان یزد بیایند و فرهنگ‌سازی استاندارد را به صورت ریشه‌ایی دنبال کرده و استاندارد را مطرح کنند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید