صعود زورف و تیم به فینال تنیس اپن آمریکا

[ad_1]

تنیسور آلمانی و مرد شماره سه جهان به فینال تنیس اپن آمریکا صعود کردند.

به گزارش ایسنا، مرحله نیمه نهایی تنیس اپن آمریکا صبح شنبه با پیروزی الکساندر زورف و دومینیک تیم پایان یافت. تنیسور آلمانی و مرد شماره سه جهان بامداد دوشنبه برای فتح نخستین جام خود در این بازی‌ها رقابت خواهند کرد. 

در نخستین بازی زورف برابر پابلو کارنیو قرار گرفت و در یک بازگشت تماشایی شکست ۲ بر صفر را با پیروزی ۳ بر ۲ عوض کرد تا برای اولین بار به فینال اپن آمریکا  صعود کند. کارنیو در ست نخست به راحتی زورف را شکست داد. تنیسور اسپانیایی از اشتباه‌های حریف آلمانی‌اش بهره برد و یک بر صفر پیش افتاد. برتری کارنیو ادامه داشت و در ست دوم با وجود تلاش‌های زورف این تنیسور اسپانیایی بود که ۶ بر ۲ پیروز شد.

زورف پس از این ست به خود آمد و توانست با برد ۶ بر ۳ نتیجه را ۲ بر یک کند. تنیسور آلمانی این برتری را حفظ کرد و در ست چهارم ۶ بر ۴ حریف اسپانیایی‌اش را شکست داد تا همه چیز برابر شود. مرد شماره هفت جهان ست آخر را با نتیجه ۶ بر ۳ به نفع خود پایان داد تا برای اولین‌بار بتواند شکست ۲ بر صفر را جبران کند. این مهمترین بازگشت تنیسور آلمانی محسوب خواهد شد چون تاکنون فینال گرند اسلم را تجربه نکرده بود. 

پس از این دیدار تیم و دنیل مدودف برابر هم قرار گرفتند که مرد شماره سه جهان ۳ بر صفر پیروز شد.‌

تنیسور اتریشی در ست نخست به راحتی توانست حریف روس خود را شکست دهد و ۶ بر ۲ پیروز شد. شرایط در ست دوم کاملا متفاوت بود. مدودف با یک بریک از تیم پیش افتاد اما دو تنیسور در امتیاز ۵ بر ۵ برابر شدند. تیم در گیم بعدی هم پیروز شد اما دوباره مدودف بازی را به تساوی رساند تا برنده در تای بریک مشخص شود. رقابت جذاب دو تنیسور در این گیم هم دیده شد و در نهایت تیم ست دوم را با پیروزی ۷ بر ۶ به پایان رساند تا تنها یک ست با صعود به فینال فاصله داشته باشد. دو تنیسور در این ست رالی های جذابی را به نمایش گذاشتند.

مدودف ست سوم را هم با قدرت شروع کرد و با یک بریک ۳ بر صفر از حریف اتریشی‌اش پیش افتاد. مرد شماره پنج جهان این برتری را تا نتیجه ۵ بر ۲ حفظ کرد اما سپس شرایط کاملا عوض شد و تیم نشان داد که قدرتمند تر از حریف روس خود است. تنیسور اتریشی با پیروزی در سه گیم پیاپی بازی را ۵ بر ۵ کرد و در ادامه یک گیم مدودف و یک گیم تیم پیروز شدند تا باز هم در تای بریک برنده مشخص شود. تیم گیم پایانی را خیلی خوب شروع کرد و سه بر صفر پیش افتاد. مرد شماره سه جهان برتری اش را حفظ کرد و با وجود این که در امتیاز های پایانی مدودف به او نزدیک شده بود در نهایت توانست ۷ بر ۵ در گیم پیروز شود و دومین فینالیست اپن آمریکا لقب بگیرد.

انتهای پیام 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید