صادرات ۲۴ میلیون تن کالا از گمرکات استان بوشهر در سال ۹۸

[ad_1]

ایسنا/بوشهر ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر از صادرات ۲۴ میلیون و ۷۵۶ هزار تن کالا با احتساب میعانات گازی از گمرکات استان بوشهر در سال گذشته خبر داد.

بهروز قره بیگی با اشاره به جزئیات صادرات و واردات سال گذشته عنوان کرد: در سال ۱۳۹۸، بالغ بر ۲۴ میلیون و ۷۵۶ هزار تن کالا به ارزش حدود ۸ میلیارد و ۴۹۰ میلیون دلار از گمرکات استان صادر شده است. 

وی اظهار کرد: همچنین صادرات بدون احتساب میعانات گازی صورت گرفته از گمرکات استان حدود ۲۳ میلیون و ۷۲۷ هزار تن کالا به ارزش حدود ۷ میلیارد و ۶۲۷ میلیون دلار بوده  است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزن ۱۹ درصد افزایش داشته است. 

ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر اضافه کرد: عمده کالاهای صادراتی از گمرکات استان شامل محصولات پتروشیمی، میعانات گازی، مواد معدنی، انواع آبزیان و سبزیجات و صیفی جات بوده که عمدتاً به کشورهای چین، امارات متحده عربی، مناطق ویژه، افغانستان، هند، کره جنوبی، قطر، پاکستان، ترکیه و برزیل صادر شده است. 

قره بیگی اضافه کرد: به طور کلی صادرات گمرکات استان بوشهر را می توان به سه گروه میعانات گازی، محصولات پتروشیمی و سایر کالاها تقسیم کرد.

وی به آمار واردات گمرکات استان در سال گذشته اشاره کرد و گفت: سال گذشته بالغ بر ۵۰۵ هزار تن کالا به ارزش بالغ بر ۱ میلیارد و ۲۳۷ میلیون دلار از گمرکات استان بوشهر به کشور وارد شده است. 

قره بیگی عمده کالاهای وارداتی از گمرکات استان شامل موز، لاستیک خودروی سواری، کره، چای سیاه، قطعات خودرو، برنج، یراق آلات، شیرآلات صنعتی و قطعات درب اتوماتیک عنوان کرد و گفت: کشورهای چین، امارات متحده عربی، هند، فیلیپین، نیوزیلند، آلمان، سریلانکا، ایتالیا، کره جنوبی و اسپانیا عمده کشورهای مبدا وارداتی گمرکات استان بوشهر بوده‌اند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید