شروع رزمایش همدلی در کهگیلویه و بویراحمد با مشارکت مردم و نهادها

[ad_1]

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد دبیر جبهه فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد در جلسه ستاد هماهنگی رزمایش همدلی استان از شروع رزمایش همدلی در کهگیلویه و بویراحمد با مشارکت مردم و نهادها خبرداد.

“ستار هدایتخواه” افزود: بعد از سخنرانی مقام معظم رهبری موج تازه ای در بین مردم مؤمن و انقلابی استان و کشور به راه افتاده است و مردم استان ما بارها ثابت کرده اند در امتحان های مختلف تا پای جان برای انقلاب و نظام فداکاری می کنند.
وی اظهار کرد: با توجه به روحیه فداکاری و غیور مردی که مردم استان دارند و همچنین اعلام آمادگی خیرین دواطلب قصد داریم ۱۰ هزار بسته معیشتی تا قبل از ماه مبارک رمضان برای نیازمندان خصوصاً افرادی که به خاطر شیوع کرونا با ضرر مواجه شده اند توزیع کنیم.
دبیر جبهه فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: همچنین با تعاملی که با هئیت ها، شورای محل، گروه های جهادی و خیرین داشتیم این افراد نیز به صورت جداگانه با استفاده از ظرفیت خود ذیل قرارگاه مردمی رزمایش همدلی به جمع آوری کمک های مردم خواهند پرداخت.
هدایتخواه با اشاره به اینکه این رزمایش باید به صورت مردم نهاد باشد و روحیه مردمی در رأس کار قرارگیرد، خبر خوشی به گروه های جهادی داد و تصریح کرد: کسانی که اقدام به جمع آوری کمک های مردمی می کنند می توانند با مراجعه به قرارگاه استانی رزمایش همدلی با توجه به ظرفیت جمع آوری خود تا ۲ برابر بسته معیشتی دریافت کنند.
وی با اشاره به نحوه دریافت این بسته های معیشتی عنوان کرد: گروه های جهادی با ورود به سامانه www.hamdeli.jfkb.ir و ثبت نام در آن می توانند از طرح دریافت معادل ۲ برابر هزینه جمع آوری شده استفاده کنند که به عنوان مثال وقتی یک گروه جهادی هزینه ۵۰ بسته معیشتی را جمع آوری کرده است، می تواند ۱۰۰ بسته معیشتی دریافت و در محل مورد نظر خود توزیع کند.
دبیر جبهه فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به نحوه پرداخت وام خاطرنشان کرد: با صحبت ها و رایزنی هایی که با بانک رسالت انجام شد به خانواده های نیازمند وام قرض الحسنه (وام بدون سود) تا سقف یک میلیون تومان به صورت یک ساله و اقساط ۴۵ تا ۹۰ هزارتومان اعطا خواهد شد.
هدایتخواه تاکید کرد: خیرینی که قصد کمک به نیازمندان در قالب طرح رزمایش همدلی را دارند می توانند کمک های نقدی خود را به شماره کارت ۵۰۴۱۷۲۱۱۱۱۴۱۳۲۷۵  بانک رسالت، به نام سفیران مهربانی اهدا کنند و کمک های غیر نقدی خود را به آدرس شهرک امام حسین (ع) – مسجد و حسینه امام علی (ع) تحویل دهند.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد، اسفند ماه سال ۹۸ بود که شیوع بیماری کرونا در کشور باعث تعطیلی موقت بخش اعظمی از مشاغل آزاد، کارگران، بازاریان، دست فروشان و … شد که این جامعه را با مشکلات معیشتی و اقتصادی روبرو کرد.
مردم نیز همگام با ارگان ها به صورت جهادی به مقابله با کرونا پرداختند و عده ای با بخشیدن کرایه مغازه و کرایه خانه ها، توزیع بسته های معیشتی و…. به افرادی که زیان دیده کمک هایی در حد توان خود اهدا کردند.
همزمان با سخنرانی مقام معظم رهبری و توصیه ایشان برای رزمایش همدلی و کمک مؤمنانه دستگاه های و ارگان های دولتی از یک طرف، گروه های مردم نهاد، هیئت ها، گروه های جهادی و… از سوی دیگر با تمام تلاش خود در حال جمع آوری کمک های مردمی و شناسایی افراد نیازمند هستند.
جبهه انقلاب فرهنگی استان با توجه به ضرورت، اقدام به تشکیل ستادی با هماهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان، بهزیستی، کمیته امداد، آستان قدس رضوی، خیرین، گروه های جهادی و هئیت های مذهبی برای سازماندهی هرچه سریعتر و شروع رزمایش همدلی در استان کرد.
انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید