سلامت سربازان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است

[ad_1]

رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی گفت: وجود سربازان برای نظام برکت است و نقش آنان درحفظ امنیت و آرامش کشور بسیار تاثیرگذار است.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام پایگاه خبری پلیس، سردار تقی مهری در مراسم بدرقه مشمولان اعزامی تیرماه سال جاری ، ضمن درود و سلام به ارواح پاک و مطهر شهدا و آرزوی سلامتی و طول عمر با عزت برای فرمانده معظم کل قوا امام خامنه‌ای عزیز (مدظله العالی) اظهار کرد: خدمت سربازی در کشور ما مقوله ای قانونی و ارزشی است.

وی با اشاره به فرمایشات فرمانده معظم کل قوا که فرمودند” خدمت وظیفه عمومی خدمت واقعا مقدسی است که در زمان جنگ و صلح در صف اول نیازهای کشور قراردارد”، گفت: خدمت مقدس سربازی در کشور ما علاوه بر اینکه رعایت مسئله قانون است، مقوله ای ارزشی است و خدمت در این لباس مقدس مثل قرآن خواندن و جهاد فی سبیل الله است.

سردارمهری با بیان اینکه سلامت سربازان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، اذعان داشت: در شرایط کنونی که جامعه با مسئله شیوع ویروس کرونا مواجه است، رعایت مسائل بهداشتی در مقر یگان‌های آموزشی حائز اهمیت است و مراکز آموزشی و پادگان‌ها از امن‌ترین مناطق و نقاط شهر است.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه وجود سربازان برای نظام برکت است، تصریح کرد: سربازان ما در حفظ امنیت و آرامش کشور بسیار تاثیرگذارند، یکی از مزایای این دوران نظم پذیری، قانونمندی و افزایش حس تعلق به سرزمین عزیزمان ایران است و امیدواریم مهارت‌های زندگی دسته جمعی شما عزیزان نیز ارتقاء یابد.

وی گفت: امنیت برای همه ملت ها از اهمیت فوق العاده ای برخورداراست و ظرف هر کار اقتصادی، اجتماعی و….”امنیت” است  و نقش سربازان در نیروهای مسلح بی بدلیل است وحداقل نیمی از نقش دفاعی-امنیتی نیروهای مسلح از بدو انقلاب توسط سربازان تامین شده است.

این مقام ارشد انتظامی اظهار کرد: در سال‌های گذشته اقدامات مهمی در خصوص ارتقاء مهارت سربازان از سوی نیروهای مسلح و با مشارکت سازمان‌ها انجام شده که توصیه می‌شود سربازان از این فرصت‌ها استفاده کنند، سربازانی که در دوره‌های مهارت آموزی شرکت کنند، پس از قبولی در آزمون‌های مربوطه، گواهینامه‌ای از سوی سازمان فنی و حرفه‌ای برای آنان صادر می‌شود که اعتبار بین‌المللی دارد، همچنین برای این دسته از عزیزان بعد از اتمام خدمت سربازی، تسهیلات شغلی و بانکی در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

Posted in متفرقه

More about:Leave a Comment:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *