سرسیلندر سمند EF7 – خرید سرسیلندر سمند EF7 – فروشگاه لوازم یدکی خودرو پارت گستران

از کسی کمک گرفته و سرسیلندر را بلند کرده و بیرون بکشید. سپس آب رادیاتور را تخلیه نمایید و با کمک ابزارهای لازم، بست باتری، باتری و سینی باتری ماشین را باز کرده و آن ها را بیرون بکشید. در روشی دیگر مقداری از مواد شیمیایی را در باک بنزین می ریزند (مکمل ها) تا اتاق احتراق و رسوبات تمیز سرسیلندر لیفان ۶۲۰ باقی بمانند. عدم وجود خوردگی یا خراش و بریدگی روی سطح باریک سیلندر از فاکتورهای مهم دیگر یک سیلندر درجه یک است این سطح به این علت که با واشر سرسیلندر پوشانده می شود و سطح تماس نیم موتور پایین با قسمت بالای موتور است اهمیت ویژه ای دارد چراکه اگر باعث شود واشرسرسیلندر دقیقا روی سطح سیلندر ننشیند و این سطح حتی به اندازه یک میکرومتر آزاد باشد مایع خنک کننده موتور از زیر واشر به درون محفظه سرسیلندر و اطراف بدنه موتور نشت کرده وضمن سوختن زودهنگام واشرسرسیلندر باعث مخلوط شدن مایعات آب و روغن در محفظه سیلندر و خرابی رینگ و پیستون و سایر قطعات درون موتور می شود .

سرسیلندر جک J5
سمند حاضر در دیجی لیگا اما با موتور ملی با کد فنی EF7 مجهز شده است که با حجم ۱.۷ لیتر نمونه ارتقا یافته و به روز رسانی شده از TU5 پژوست و قرار بود به عنوان اولین موتور ملی پایه گاز سوز ایران عرضه شود. تفاوت های ظاهری دو خودرو اظهر من الشمس است و شما به خوبی می توانید در این مورد قضاوت کنید، البته باید اذعان کرد که اصلاحات طراحی سمند در چند سال اخیر در راستای صحیحی انجام شده اند، برای مثال چراغ های بزرگ عقب در مدل های جدید کوچکتر شده اند و برخی قطعات مشکی رنگ روی سپر جلو و جلوپنجره در سال های اخیر همرنگ بدنه شده اند. منظور از لخت بودن سرسیلندر عدم وجود قطعات مربوط به سرسیلندر روی این قطعه می باشد در واقع این سرسیلندرها آب بندی نشده است و به صورت یک سرسیلندر خام عرضه می شود تا مشتری پس از خریداری با کمک تراشکار سایر قطعات موردنیاز مثل میل سوپاپ ، لاستیک ساق سوپاپ و … عصراسلام: قدرت تولیدشده در این فرآیند به کمک پیستونها موجب به حرکت درآمدن چرخها میشود.

سرسیلندر دوو ماتیز قالبهای اصلی بدنه خودرو به کمک شرکت میازو ژاپن تولید شد. شکل آیرو دینامیک این خودرو شبیه به خودروهای اروپایی است. اما از معایب سمند دید ضعیف راننده به اطراف است سپرهای سمند به خصوص تاکسیهای سمند که بیشتر در خیابانهای شلوغ در رفت و آمد هستند زدگی و خوردگی بسیاری دارند که این ناشی از دید ضعیف راننده در این خودرو است. همانطور که می دانید سمند این خودروی ملی بر اساس پلتفورم پژو ۴۰۵ ساخته شدهاست، این طرح توسط ایران خودرو خریداری شد و تغییراتی در آن صورت گرفت تا سمند شکل گیرد.طراحی بدنه و شاسی سمند در شرکت طراح انگلیسی به نام فرست اتوموتیو صورت گرفت و طراحی موتور آن توسط شرکتهای فرانسوی پژو سرسیلندر والنسی انجام پذیرفت. فیکسچرها و تجهیزات خط تولید این خودرو توسط شرکت کرهای تامین شد و در نهایت مالکیت این اسب زرد از آن ایران خودرو شد.طراحی این خودرو بر اساس استانداردهای روز دنیا صورت گرفت.

اصولا این تقویت سازی باعث کاهش ضخامت ورقه مورد استفاده و سبک سازی خودرو است که در سمند آنچنان نسبت به خودروهای هم حجم خود کاهش وزنی دیده نمی شود. به گزارش سایت آی موز شاید سمند یک انقلاب در صنعت خودرو سازی سرسیلندر گسترش سرسیلندر تراکتور رومانی ایران محسوب شود. مشارکت گسترده کمپانی BOSCH در خصوص تامین قطعات الکترونیکی و مدیریتی، گروه قطعه سازی INA برای ساخت قطعات محرک مجموعه سوپاپها، زنجیر تایم و… با پیچ آلن ۸ بالانس تعادل سمت تسمه تایم را باز کرده و با بکس، دوعدد پیچ قاب بالایی تسمه تایم را آزاد کنید. بدین منظور آچار ترکمتر را با بکس مناسب بر روی گل پیچ قرارداده و بسمت سفت شدن به دسته ترکمتر به آرامی فشار می آوریم و تا حدی این فشار را ادامه می دهیم تا پیچ در جای خود حرکت نکند؛ این عمل را با پیچهای دیگر تکرار کرده میانگین عدد نشان داده شده توسط ترکمتر محاسبه و بعنوان مقدار گشتاور پیچ های سرسیلندر موتور مورد نظر در موقع سفت کردن پیچها استفاده می کنیم. اما خریداران سری اول سمند های EF7 به دلیل تقارن زمانی تولید این محصول با اجرایی شدن تحریم های صنعت خودرو با مشکلات عدیده ای در مورد دوام و تعمیر و نگهداری این پیشرانه ها مواجه شدند، روغن ریزی شدید قسمت اویل ماژول، سوختن واشر سرسیلندر در کارکرد های بسیار پایین و کمبود قطعات یدکی باعث شد تا این پیشرانه از همان ابتدای کار در سرسیلندر ام وی ام 530 بازار بدنام شود.

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد سرسیلندر حکیمی یزد لطفا به بازدید از وب سایت ما.

دیدگاهتان را بنویسید