زیرساخت‌هایی که برای آموزش مجازی کافی نیست / حل مشکل اینترنت ۱۲ روستای نهبندان

[ad_1]

ایسنا/خراسان جنوبی فرماندار نهبندان گفت: زیرساخت‌های محدود مخابراتی مانند پوشش تلفن همراه و شبکه‌های دیجیتالی کفایت آموزش در بستر فضا مجازی را نمی‌کند.

مجید بیکی، روز گذشته یکم اردیبهشت در شورای آموزش و پرورش شهرستان نهبندان، اظهار کرد:  تغییر سبک آموزش سنتی به آموزش مجازی، قطعا نیازمند ارتقاء زیرساخت‌های شبکه‌ای تلفن همراه و اینترنت پرسرعت است که با توجه به شرایط موجود شهرستان نارسایی‌هایی در این بخش وجود دارد که امیدواریم با راه‌اندازی سایت الوند مشکل ۱۲ روستا حل شود.

به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: شرایط آموزش به دلیل شیوع بیماری کرونا، ویژه است و کرونا ویروس محدودیت‌های جدی را برای مردم در حوزه آموزش، اقتصاد، اشتغال، ترددها، ارزش‌ها و فرهنگ‌ها ایجاد کرده است.

فرماندار نهبندان با بیان اینکه آنچه که در گذشته ارزش تلقی می‌شد، در شرایط کرونایی، با محدودیت‌هایی روبرو شده است، افزود: آموزش و پروش نیز بیشترین تاثیر را از شرایط کرونایی دارد، لذا فاصله‌گذاری اجتماعی باید حتما رعایت شود.

بیکی گفت: طبق آمارها، شهرستان نهبندان با توجه به جمعیت، موفق‌ترین عملکرد را در راستای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا داشته است چرا که این شهرستان با 0.07 درصد نسبت به جمعیت آمار مبتلا به کرونا در رده یازدهم استان قرار دارد.

فرماندار نهبندان افزود: زیرساخت‌های محدود مخابراتی مانند پوشش تلفن همراه و شبکه‌های دیجیتالی کفایت آموزش در بستر فضا مجازی را نمی‌کند.

بیکی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم تا پوشش‌ها و زیرساخت‌های مخابراتی نهبندان را افزایش دهیم، ییان کرد: شهرستان نهبندان، شهرستانی گسترده و با پراکندگی جمعیت مواجه است.

وی تصریح کرد: در این شهرستان با شیوع کرونا ویروس، آموزش نباید فقط به سمت ابزارها و بسترهای فضای مجازی سوق داده شود.

فرماندار نهبندان افزود: ارائه اپلیکیشن‌های نرم افزاری و موبایلی در مناطقی که اینترنت و زیرساخت‌های مخابراتی فراهم نیست، محدودیت‌هایی دارد، لذا لازم است بسترهایی دیگر برای آموزش فراهم شود.

بیکی اظهار کرد: سرعت پوشش اینترنت شهرستان نهبندان طی سال‌های اخیر رشد خوبی داشته است و امیدواریم با راه‌اندازی سایت الوند، مشکل اینترنت پرسرعت ۱۲ روستای دیگر شهرستان نهبندان رفع شود.

وی یادآور شد: با راه‌اندازی سایت الوند نهبندان، ضریب نفوذ اینترنت در شهرستان افزایش می‌یابد و اینترنت نیز پرسرعت‌تر می‌شود.

انتهای پیام

[ad_2]

Source linkLeave a Comment:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *