رونمایی از ۶ ایستگاه سیار اجتماعی در شیراز

[ad_1]

ایسنا/فارس طی مراسمی از 6 دستگاه اتوبوس به عنوان پایگاه سیار اجتماعی و با هدف ارائه خدماتی با موضوعات سلامت و شادی کودکانه در شیراز رونمایی شد.

عضو شورای شهر شیراز یکشنبه ١٩ مرداد در مراسم رونمایی از پایگاه‌های سیار اجتماعی گفت: محور و موضوع این پایگاه‌های سیار، سلامت اجتماعی و شادی و نشاط کودکانه است.

لیلا دودمان با بیان اینکه به‌زودی شاهد فعال شدن اتوبوس‌های دیابت و کتابخانه نیز خواهیم بود، گفت: اتوبوس کتابخانه، یک کتابخانه کاملا مجهز سیار است که با هدف توسعه فرهنگ کتابخوانی، راه‌اندازی می‌شود.

دودمان با بیان اینکه طرح‌های توسعه‌ای تنها مربوط به سرمایه گذاری در امور زیربنابی و اقتصادی نمی‌شود بلکه آن چیزی که جامعه ما به آن نیاز دارد و باید به آن تکیه کرد زیربنای اجتماعی و فرهنگی است که باید با هدف مشخص و در مکان و زمان مشخص قرار گیرد، عنوان کرد: در طی سال‌ها، تصورمان این بود طرحهای توسعه شهری با ساختن پل، آسفالت، جاده و ساخت مراکز تجاری بزرگ ایجاد می‌شود و از مباحث اجتماعی و فرهنگی غفلت کردیم.بی شک سرمایه گذاری در این زمینه انسان ساز است.

دودمان ادامه داد؛ سرمایه گذاری مادی در امور فرهنگی و اجتماعی، انسان مادی برای نمی‌آفریند بلکه انسانی آگاه، بردبار، هوشیار و دینمدار و فرهنگ مدار را پرورش می‌دهد.

او خاطرنشان کرد: حق شهر شیراز در طول این سال‌ها این بود که امروز سی امین و چهلمین اتوبوس را افتتاح می‌کردیم نه اینکه شش اتوبوس را وارد چرخه کرده باشیم.

دودمان با بیان اینکه ضابطه انسان محوری در معاونت شهرسازی شهرداری مورد غفلت قرار گرفته است بر توجه جدی شهردار شیراز به مناسب سازی برای شهروندان کوچک در راستای تحقق واقعی شهر انسان محوری تاکید کرد و گفت: امید است شهردار محترم این مطالبه جدی را پیگیری کند.

فرماندار شیراز نیز در این مراسم بیان کرد: راه‌اندازی این اتوبوس‌ها از این بابت مورد توجه است که در نظام برنامه ریزی ما بیشتر یک دیدگاه فیزیکی و کالبدی به مسائل شدهکه ناشی از محرومیت‌های عمرانی در کشور بوده است که البته قبل از انقلاب هم این دیدگاه حاکم بود دیدگاه کالبدی و فیزیکی بر مسائل نرم افزاری مانند موضوعات اجتماعی ارجحیت داشته است.

محمدرضا امیری ادامه با بیان اینکه امروز مشکلات اجتماعی ما بالاتر از بسیاری از مسائل اقتصادی است، گفت: راه‌اندازی این اتوبوس‌ها کار ارزشمندی است وامروز رویکرد خوبی با تمرکز بر مسائل انسان محوری و اجتماعی در شیراز حاکم شده است. 

فرماندار شهرستان شیراز تاکید کرد: باید فضای فرهنگی جامعه را هم تغییر داد و تنها به دنبال ساخت یک ساختمان نباشیم و بلکه به روح و روان مردم جامعه هم توجه کنیم.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید