روایت «کوفی و عاشورا(۸)» – ایسنا

[ad_1]

ایسنا/همدان همزمان با فرا رسیدن ماه محرم، قسمت هشتم روایتی از مردم کوفه و رقم خوردن واقعه عاشورا از زبان حجت‌الاسلام‌والمسلمین حبیب‌الله شعبانی‌موثقی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان برای عزاداران حسینی منتشر می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان همدان در این فیلم در سخنانی بیان می‌کند: ایام عاشورا ایام حزن و گریه است یکی از مسائلی که مورد تشویق اهل بیت(ع) است گریه بر امام حسین(ع) است قطره اشکی که از درون انسان بر مصیبت امام حسین(ع) جاری می‌شود قطره پر ارزشی قلمداد می‌شود. 

وی ادامه می‌دهد: گریه برانگیخته شدن احساسات و عواطف است برای اینکه انسان را به حرکت درآورد اینهمه تأکید گریه بر حسین‌بن‌علی(ع) برای تربیت جامعه است نه اینکه فقط گریه کرده باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان همدان عنوان می‌کند: گریه بر حسین‌بن‌علی(ع) عظمت‌های فراوانی دارد اما نقطه و هدف اصلی از این گریه‌ها به حرکت درآوردن اجتماع و ایجاد انقلاب در جامعه است.

امام جمعه همدان با بیان اینکه اهل بیت(ع) گریه‌های بی‌خاصیت فراوان دیده‌اند، می‌گوید: گاهی گریه‌هایی بوده که حضرت نفرین کرده است، گریه‌ای که انسان را در مسیر تحقق هدف حسین‌بن‌علی(ع) قرار ندهد و باعث همفکر شدن شخص با ایشان نشود گریه‌های مذموم است.

شعبانی‌موثقی اضافه می‌کند: عاشورا و فضای شهادت اهل بیت(ع) فضای حزن است و گریه‌ در عزاداری‌ها برای این است که انقلاب روحی در شخص ایجاد کند و او را هم مسیر حسین‌بن‌علی(ع) قرار بدهد.

وی مطرح می‌کند: ما گریه می‌کنیم که به دنبال حسین‌بن‌علی(ع) حرکت کنیم،‌ فکر ما فکر کوفی نباشد، در مقابل تهاجم شبهات دشمن منفعل نباشیم، ‌اجازه ندهیم که دیگران به جای ما فکر کنند و مثل امام حسین(ع) حیات و ‌ممات را درست تعریف کنیم. 

مشروح صحبت‌های نماینده ولی فقیه در استان همدان را از ویدئوی زیر دنبال کنید:

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید