[ad_1]

ایسنا/آذربایجان شرقی سرپرست اداره کل بهزیستی آذربایجان شرقی از رصد تلفنی وضعیت تمامی خدمت گیرندگان در منزل بهزیستی توسط مراکز زیرنظر خبر داد.

فرگل صحاف در این خصوص اظهار کرد: 449 نفر در قالب طرح توانبخشی مبتنی بر خانواده و 290 نفر در قالب طرح ارائه خدمات توانبخشی در منزل بیماران روانی مزمن، از این اداره کل خدمات دریافت می‌کنند.

وی افزود: در راستای توجه ویژه بهزیستی به مددجویان جهت دریافت خدمات در منزل و حفاظت از مددجویان در مقابل بیماری کووید 19 وضعیت کلیه خدمت گیرندگان مذکور توسط مراکز به صورت تلفنی رصد شده و گزارش‌های مربوطه ثبت می‌شود؛ آموزش‌های لازم نیز به روش مذکور به معلولین تحت پوشش و پرستاران آنان ارائه می‌شود.

وی از واریز حدود چهار میلیار ریال به حساب معلولین جهت خرید اقلام بهداشتی خبر داد و افزود: 17 مرکز توانبخشی و مراقبتی شبانه روزی افراد با اختلالات هوشی-رشدی، شش مرکز توانبخشی و درمانی شبانه روزی بیماران روانی، 9 مرکز توانبخشی و مراقبتی شبانه روزی سالمندان، یک مرکز توانبخشی و مراقبتی شبانه روزی معلولان جسمی–حرکتی، سه مرکز خانه کوچک معلولین ذهنی و یک مرکز اقامت موقت افراد دارای اختلال طیف اتیسم در سطح استان در حال فعالیت است.

صحاف در این خصوص اضافه کرد در روزهای اخیر مبلغ ۹میلیارد  و ۶۵۰ میلیون ریال جهت خرید اقلام بهداشتی از جمله هزینه ماسک، دستکش، ضد عفونی کردن مراکز و… به صورت متمرکز به حساب این مراکز واریز شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان، وی از ارسال دستورالعمل‌های لازم به مراکز خبر داد و گفت: نظارت‌ بر اجرای دستورالعمل‌ها توسط کارکنان این اداره کل با دقت تمام انجام می‌شود.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

Posted in متفرقه

Leave a Comment:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *