رسوایی جنسی برای ارتش کلمبیا

[ad_1]

فرمانده ارتش کلمبیا در پی رسوایی سربازان در مورد تجاوز به دو نوجوان بومی، اعلام کرد که بیش از ۱۰۰ سرباز به اتهام سوء‌استفاده جنسی از افراد زیر سن قانونی تحت پیگرد قرار گرفته‌اند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، ژنرال ادواردو زاپاتیرو، فرمانده نیروی زمینی ارتش کلمبیا با ابراز تأسف اعلام کرد که تاکنون، طبق یک بررسی دقیق که از سال ۲۰۱۶ انجام داده‌ایم، ۱۱۸ عضو نظامی شناسایی شده‌اند که به سوءاستفاده جنسی و رفتار خشونت‌آمیز متهم هستند.

ژنرال زاپاتیرو تأکید کرد که از این ۱۱۸ نیروی درگیر در این پرونده، ۴۵ نفر از نیروی زمینی ارتش اخراج شدند و ۷۳ تن دیگر در حال گذراندن روند پرونده در نهاد نظامی هستند.

در تاریخ ۲۵  ژوئن، مقامات بومی با محکوم کردن این واقعیت اعلام کردند که یک دختر ۱۳ ساله توسط سربازانی که در حال گشت‌زنی در قلمروی قوم “امبرا چامی” در غرب کشور بودند مورد آزار و تجاوز قرار گرفت.

هفت سرباز اتهام خود را به دلیل تجاوز به این کودک پذیرفتند و در یک پادگان تحت نظارت پلیس بازداشت شدند.

چهار روز بعد از این اتفاق، تجاوز دیگری گزارش شد که در سپتامبر سال ۲۰۱۹ توسط گروهی از سربازان علیه دختر ۱۵ ساله قوم “نوکاک ماکو” انجام شده است.

فرمانده ارتش با ابراز تأسف نسبت به این سوءاستفاده‌ها، گفت که این “رفتارها انفرادی” هستند و در بین ۲۴۰ هزار عضو این نیرو “سیستماتیک” نیستند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید