رسانه‎‌ها در تداوم راه انقلاب نقش پررنگی دارند

[ad_1]

ایسنا/لرستان نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه نیازسنجی دائمی از ویژگی رسانه‌ها است، گفت: رسانه‎‌ها در تداوم راه انقلاب نقش پررنگی دارند.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی امروز ۲۲ خرداد در دیدار با خبرنگاران که در بیت امام جمعه خرم‌آباد برگزار شد، اظهار کرد: هر اتفاق و رویدادی واقع شود رسانه‌ها در میل و موفقیت آن دخالت دارند و اگر واقع نشود باز رسانه‌ها با اطلاع‌رسانی درست و جهت دادن افکار عمومی نقش‌آفرینی می‌کنند.

وی بیان کرد: در نظام اسلامی ما به دنبال تحقق فضیلت‌ها، رشد، اخلاق، معنویت، تدین، پیشرفت مادی و رفاه آسایش و امنیت، اقتصاد قوی و فرهنگ متعالی، عدالت، مبارزه با فساد، عزت ملی، مرزبندی با دشمن و سبک زندگی اجتماعی هستیم که تحقق این امور بدون همکاری با رسانه‌ها امکان پذیر نیست و نقش بی‌بدیل رسانه‌ها در این روند دارند.

شاهرخی با اشاره به ویژگی‌های رسانه‌ها در انقلاب اسلامی گفت: از این رو نیاز است که رسانه‌ها دارای ویژگی‌های در تراز انقلاب اسلامی باشند که اولین ویژگی شناختن و شناساندن آرمان‌های انقلاب اسلامی به مردم است.

 شاهرخی با اشاره به ویژگی دوم رسانه‌ها در انقلاب اسلامی، عنوان کرد: نیازسنجی دائمی از ویژگی دوم رسانه‌ها است.

نماینده ولی فقیه در لرستان از اطلاع رسانی و آگاهی‌بخشی به عنوان ویژگی سوم رسانه‌ها عنوان کرد و گفت: این اطلاع رسانی و آگاهی بخشی خودش را در فرهنگ‌سازی و عدالت‌خواهی و مطالبه‌گری نشان می‌دهد.

وی خاطر نشان کرد: همدلی، تبادل نظر، مذاکره و گفت‌وگو برای انتخاب بهترین شیوه برای رسانه‌ها و رسیدن به قله‌های معنویت اخلاق علم و دانش است.

شاهرخی با اشاره به پایبندی به منافع ملی و وحدت ملی که از ویژگی‌های چهارم رسانه‌هاست، اضافه کرد: وحدت ملی که می‌تواند ملت را از گردنه‌های سخت و دشوار عبور دهد، وحدت ملی است که در هشت سال دفاع مقدس ملت را پیروز کرده و در کنار همه اینها رعایت اخلاق رسانه‌ای در کنار اطلاع‌رسانی، آگاهی‌بخشی و نیازسنجی رعایت شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان اذعان کرد: نظام سلطه‌ای که ۲۵۰ سال از همه اهرم‌ها برای اهداف خود در منطقه و در ایران از کتاب، مقاله، هنر، سینما، فیلم و تکنولوژی استفاده کرد تا اهداف استکباری خود را نشان دهد اما یک فرد فقیه، فیلسوف و عارف از قبل سال ۴۲ اهداف این نظام سلطه را کاملا شناسایی و با برنامه‌ریزی در مقابل این نظام سلطه ایستاد و با لطف الهی مردم همه به صحنه آمدند و جانفشانی کردند و ۲۲ بهمن ۵۷ رقم خورد.

وی اظهار کرد: ملت در برنامه‌های ۲۵۰ ساله دشمن که دین‌زدایی و اسلام‌زدایی بود پیروز شدند و این پیروزی آغاز و ابتدای کار بوده و حفظ آن کاری دشوارتر و سخت است.

شاهرخی با تشریح اصول امام خمینی(ره) و تأکید بر اینکه حفظ انقلاب اسلامی از پیروزی آن سخت‌تر است، گفت: امام راحل برای اداره این کشور اصولی داشتند که این اصول در صحیفه نور هستند و خلاصه آن در وصیت نامه سیاسی و الهی امام(ره) آمده و شامل سیاست داخلی و خارجی، سیاست فرهنگی و اصول سیاست اقتصادی است.

وی با اشاره به اهمیت اصول امام(ره) افزود: اصول حضرت امام(ره) نقشه راه ما هستند و در سیاست داخلی تکیه بر آرای مردم، تامین اتحاد و یکپارچگی ملت، مردمی بودن و غیر اشرافی زندگی کردن حکمرانان، دلبستگی مسئولان به مساله مردم، کار و تلاش همگانی مضاعف و انبوه، کار با برنامه، مبارزه بی‌امان با فساد و مفسدان مالی باید انجام شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به اصول سیاست‌های خارجی امام(ره) بیان کرد: ایستادگی در مقابل زیادی خواهی نظام سلطه، برادری با ملت‌های مسلمان، ارتباط با همه کشورها به جز کشورهای که دشمنی می‌کنند، مبارزه با رژیمی که سودای نیل تا فرات را در سر دارد از اصول سیاست خارجی امام(ره) است.

وی گفت: دفاع قاطع از احکام و اخلاق اسلامی، تربیت جوانان مومن انقلابی پای کار معنویت درآیی اخلاق‌مدار عدالت‌خواه، ترویج معروف و نفی و نهی از منکر، ارائه الگوی زنان مسلمان، نفی ریاکاری و نفاق در تمسک به دین، مبارزه با فحشا و فساد در جامعه، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، برخورد قاطع و بدون بی‌رحمی با ناهنجاری‌هایی که درصدد مسخ آن هویت فرهنگی کشور هستند از اصول فرهنگی هستند.

شاهرخی با اشاره به اصول اقتصادی امام(ره) خاطرنشان کرد: تکیه بر اقتصاد ملی، خودکفایی و جلوگیری از قاچاق، عدالت اقتصادی در تولید و توزیع و دفاع از طبقات محروم که اصحاب رسانه می‌توانند به تبیین اصول بپردازند و تجزیه تحلیل کنند و بعد منصفانه با آمار و ارقام نشان دهند که ما در کجای این اصول قرار داریم و نسبت به راهی که در پیش داریم با آرمان‌ها فاصله زیاد است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید