دو پروژه مهم شهر کرج در آینده نزدیک افتتاح می‌شود

[ad_1]

ایسنا/البرز شهردار کرج گفت: با جذب حدود ۲۵۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت که تا ۶۰ روز آینده در اختیار پیمانکار قرار می گیرد تلاش می‌کنیم بخشی از این پروژه تا پایان امسال در اختیار شهروندان قرار گیرد.

علی کمالی زاده روز شنبه هفتم تیرماه در مراسم افتتاح پل یادگار امام ره اظهار کرد: پروژه یادگار امام (ره) تسهیل کننده راه دسترسی بین بلوار شهدای دانش آموز و یادگار امام (ره) است.

به گزارش ایسنا، وی ادامه داد:  پیش از این شهروندان از طریق بلوار سرداران این مسیر را طی می‌کردند که مشکلات عدیده ای برای شهروندان و تاکسیرانان ایجاد می‌کرد و با افتتاح این پروژه شاهد کاهش بار ترافیکی و زمان مسافت این مسیر خواهیم بود.

این مسئول با اشاره به اینکه احداث تقاطع‌های غیرهمسطح در کلانشهرها گره‌گشای ترافیک است، افزود: این روش  به عنوان راهکاری اساسی برای رفع مشکلات ترافیکی است و جزو اولویت‌ها و سیاست‌های اصلی و اساسی مدیریت شهری کرج نیز به شمار می‎‌رود.

کمالی زاده در ادامه خاطرنشان کرد: در اجرای این پروژه با معارض‌های تاسیساتی زیادی در مخابرات، آب، برق، گاز و فیبر نوری مواجه بودیم که با همکاری معاونت فنی و عمرانی و دیگر مسئولین مربوطه برطرف شد.

شهردار کرج تاکید کرد: تعریف و اجرای پروژه‌ها تنها بر یک نقطه متمرکز نشده بلکه در همه نقاط شهر و با هدف ساماندهی مشکلات و به ویژه کاهش ترافیک انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه افتتاح این پروژه در چهارمین شنبه جهادی صورت گرفته است، ابراز امیدواری کرد که با تلاش مدیریت شهری شهرداری کرج و با حمایت شورای شهر کرج استمرار داشته و بتوانیم خدمات ارزنده ای را در اختیار شهروندان قرار دهیم.

بهره برداری از ۲ پروژه استراتژیک در آینده نزدیک

کمالی زاده با بیان اینکه بزرگراه شمالی به عنوان راه مواصلاتی ۱۴ استان با شهر تهران است، افزود: بنا بر رویکرد شورای پنجم و با پیگیری‌های انجام شده توانسته‌ایم تصویب نامه‌ای  جهت مشارکت ۴۰۰ میلیارد تومانی دولت جهت ساخت این پروژه همچنین مجوز اخذ عوارض در راستای جذب درآمدهای پایدار شهری را کسب کنیم.

وی همچنین با اشاره به پیشرفت پروژه قطار شهری گفت: با جذب حدود ۲۵۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت که تا ۶۰ روز آینده در اختیار پیمانکار قرار می گیرد تلاش می‌کنیم بخشی از این پروژه تا پایان امسال در اختیار شهروندان قرار گیرد.

کمالی زاده با اشاره مشکلات اقتصادی که امسال گریبانگیر حوزه مدیریت شهری کرج بود، گفت: شهرداری کرج توانسته در طی سال گذشته، ۸۴ درصد بودجه عمرانی را جذب کند که در سطح کشور نادر بوده است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید