دلایل تعلل در ایجاد بازرچه‌های دائمی عرضه محصولات در شهرکرد چیست؟

[ad_1]

ایسنا/چهارمحال و بختیاری ایجاد بازارچه‌ها و میادین عرضه میوه و تره‌بار می‌تواند موجب رونق اقتصادی در استان شود و مردم نیز می‌توانند به راحتی به انواع محصولات کشاورزی با قیمت مناسب در فصول مختلف سال دسترسی داشته باشند، اما به این مسئله در شهرکرد توجه جدی صورت نگرفته است.

به گزارش ایسنا، ایجاد بازارچه‌های دائمی عرضه محصولات کشاورزی با هدف عرضه مستقیم میوه و تره‌بار در شهرکرد بدون واسطه و با قیمت مناسب در دستور کار ستاد تنظیم بازار چهارمحال و بختیاری قرار گرفت.

این موضوع در چند جلسه در دستور کار اعضای ستاد بود و مقرر شده بود که شهرداری شهرکرد حداقل در چهار نقطه اقدام به ایجاد بازارچه کند، اما این مسئله هم‌چنان عملیاتی نشده است و شاهد ایجاد بازارچه‌های دائمی عرضه محصولات کشاورزی در شهرکرد نیستیم.

شهرداری‌ها می‌توانند با فروش یا اجاره غرفه در میادین میوه و تره‌بار یا بازارچه عرضه محصولات کشاورزی برای خود درآمد پایدار ایجاد کنند، همچنین این میادین میوه و تره‌بار می‌توانند مکانی برای عرضه محصولات تولیدی استان در بخش کشاورزی به استان‌های هم‌جوار یا سایر نقاط استان باشند.

همچنین ایجاد بازارچه‌ها و میادین عرضه میوه و تره‌بار می‌تواند موجب رونق اقتصادی در استان شود و مردم نیز می‌توانند به راحتی به انواع محصولات کشاورزی با قیمت مناسب در فصول مختلف سال دسترسی داشته باشند، اما در چهارمحال و بختیاری برخلاف سایر استان‌ها به این مسئله توجه جدی صورت نگرفته است.

تعلل تعاون روستایی در عرضه محصول در بازارچه ولیعصر

محمدرضا محمدیان سرپرست ساماندهی مشاغل شهری شهرداری شهرکرد در خصوص وضعیت میادین میوه و تره‌بار شهرکرد در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: هفت غرفه در بازارچه ولیعصر شهرکرد ایجاد و به تعاون روستایی چهارمحال و بختیاری برای عرضه محصولات واگذار شد.

وی ادامه داد: اما تاکنون تعاون روستایی نتوانسته است به تعهدات خود در این خصوص عمل کند و در تلاش هستیم این غرفه‌ها را از این تعاونی بگیریم.

محمدیان با بیان اینکه سایت منظریه نیز برای ایجاد بازارچه و غرفه‌بندی آماده شده است، گفت: این مکان با هدف ساماندهی دستفروشان، بازارهای روز و عرضه مستقیم محصولات اعم از صنایع‌دستی، کشاورزی و … ایجاد می‌شود، اما هم‌اکنون توان ریالی برای ایجاد غرفه در این مکان وجود ندارد.

سرپرست ساماندهی مشاغل شهری شهرداری شهرکرد ادامه داد: این آمادگی وجود دارد که غرفه‌های واگذار شده به تعاون روستایی را از طریق مزایده عمومی به تولیدکنندگان برای عرضه محصولاتشان واگذار کنیم.

تحویل غرفه‌های بازارچه ولیعصر به شهرداری

افشین حیدری مسئول تعاون روستایی چهارمحال و بختیاری نیز در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص تعلل در عرضه مستقیم محصول در بازارچه ولیعصر شهرکرد، اظهار کرد: این هفت غرفه در گذشته به تعاون روستایی برای عرضه محصولات کشاورزی تحویل شد.

وی توضیح داد: مقرر شد این غرفه‌ها مجددا در روزهای آینده به شهرداری واگذار شود تا عرضه محصولات اعم از میوه و تره‌بار توسط خود شهرداری ساماندهی شود.

امید است در آینده نزدیک تکلیف این غرفه‌ها و همچنین ایجاد بازارچه‌های دائمی در سطح شهرکرد به منظور رونق اقتصادی و کمک به تولید کنندگان مشخص شود.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید