دستگاه های تنفس بیمارستان‌های کردستان افزایش یافتند

[ad_1]

ایسنا/کردستان معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: برای بیمارستان‌های مریوان، دیواندره و کامیاران در هر کدام ۴ دستگاه ونتیلاتور جهت تنفس مصنوعی به بیماران مبتلا به کرونا نصب شد

صدیق جدید الاسلامی امروز(30خرداد) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هفته گذشته ۲۹ دستگاه ونتیلاتور ( دستگاه تنفس مصنوعی) پیشرفته با ارزش مبلغی بالغ بر ۴ میلیارد تومان برای بخش مراقبت‌های ویژه در بیمارستان‌های استان با توجه وضعیت قرمز کرونا و افزایش تعداد بیماران به دانشگاه اختصاص یافت.

وی افزود: از این تعداد ۱۲ دستگاه ونتیلاتور پیشرفته برای بخش مراقبت‌های ویژه در بیمارستان‌های مریوان، دیواندره و کامیاران در هر کدام ۴ دستگاه نصب و راه اندازی شد که هر دستگاه یک تخت آی سی یو را پوشش می‌دهد.

وی تصریح کرد: این تعداد ونتیلاتور با مساعدت و پی‌گیری‌های بی وقفه مسئولین دانشگاه علوم پزشکی با توجه به نیاز بیماران مبتلا به کرونا  از طرف وزارت بهداشت به دانشگاه علوم پزشکی کردستان اختصاص یافت.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به افزایش تعداد بیماران مبتلا به کرونا و نیاز ویژه به این دستگاه تنفس مصنوعی گفت: بیماران بد حال مبتلا به کرونا، دچار تنگی نفس شده به این دستگاه کمک تنفسی نیاز دارند.

 جدیدالاسلامی با اشاره به افزایش ظرفیت تخت‌های بخش مراقبت‌های ویژه در بیمارستان‌های سنندج افزود: قبل از شیوع بیماری کرونا ۲۵ تخت آی سی یو  در این بخش از بیمارستان توحید فعال بود ولی در روزهای اخیر این تعداد به ۴۹ تخت افزایش یافته‌است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیمارستان کوثر به ۴۰ تخت و بیمارستان بعثت سنندج ۱۸ تخت بخش مراقبت‌های ویژه ( آی سی یو) مجهز است.
 معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان یادآور شد: در بیمارستان در حال تکمیل شفای سقز  بعد از بهره‌برداری ۱۰ تخت در بخش مراقبت‌های ویژه راه‌اندازی خواهد شد.

گفتنی است؛ ونتیلاتور ( Ventilator ) دستگاه تنفس مصنوعی است و به نحوی طراحی شده تا هوای قابل تنفس و در صورت نیاز هوا با درصد اکسیژن بیشتر را به داخل ریه ها بفرستد و سپس دی اکسید کربن را از ریه ها خارج کند.

انتهای پیام
انتهای پیام

[ad_2]

Source linkLeave a Comment:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *