دستگاه‌های خدمات رسان، تأمین زیر ساخت‌ها در معابر خاکی بیرجند را در اولویت قرار دهند

[ad_1]

ایسنا/خراسان جنوبی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی بر همراهی دستگاه‌های اجرایی با شهرداری‌ها در زمینه آسفالت معابر شهری تأکید کرد.

سیدکمال‌الدین میرجعفریان، امروز سه شنبه ۲۶ فروردین در جلسه بررسی وضعیت آسفالت معابر شهر بیرجند گفت: دستگاه‌های اجرایی مکلفند زیرساخت‌های لازم را قبل از آسفالت معابر اجرا کنند.

به گزارش ایسنا، وی خاطرنشان کرد: شهرداری‌ها باید لیست معابری را که در برنامه آسفالت دارند، به دستگاه‌ها اعلام کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: دستگاه‌ها باید برنامه‌های توسعه زیرساخت‌ها در معابر اعلام شده را ظرف 24 ساعت به شهرداری‌ها اعلام کنند.

میرجعفریان با تأکید بر اینکه  بر اساس مصوبه جلسه امروز، شهرداری‌ها هزینه حفاری در معابر خاکی را از دستگاه‌ها اخذ نمی‌کنند، یادآور شد: شرط اجرای این مصوبه این است که دستگاه‌ها زیرساخت‌های لازم را به موقع اجرا کنند و به عبارتی بستر برای آسفالت معبر فراهم شود.

وی ادامه داد: درصورتی که دستگاه‌ها نتوانستند خود را با برنامه‌های شهرداری برای آسفالت معابر وفق دهند و بعد از اجرای آسفالت معبر، نسبت به اجرای پروژه‌ای اقدام کنند، باید علاوه بر هزینه حفاری، هزینه آسفالت کل معبر را نیز بپردازند.

وی با تأکید بر اینکه شهرداری بیرجند، برای آسفالت تمامی معابر خاکی شهر اعلام آمادگی کرده، گفت: دستگاه‌های خدمات رسان مکلف شده‌اند تأمین زیرساخت‌های لازم برای این معابر را در اولویت برنامه کاری خود قرار دهند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: تحمیل هزینه‌های مضاعف حفاری بر دستگاه‌ها، ایجاد شرایط غیر فنی به علت حفاری و اصلاح مجدد و همچنین نازیبا شدن شکل آسفالت از مهم‌ترین پیامدهای حفاری بعد از آسفالت معابر است.

میرجعفریان از مردم خواست با توجه به اهمیت موضوع، اهالی ساکن در معابر خاکی شهر بیرجند نسبت به نصب انشعابات مورد نیاز واحد مسکونی خود هر چه سریع تر اقدام کنند.

وی تصریح کرد: کوتاهی در اجرای انشعابات، قبل از اجرای آسفالت، هزینه‌های زیادی را به همراه خواهد داشت.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی یادآور شد: همراهی و مساعدت مردم و دستگاه‌ها در روند اجرای پروژه آسفالت معابر و کیفیت کار نقش بسزایی دارد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

Posted in متفرقه


Leave a Comment:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *