درهای نقاهتگاه بیماران کرونایی در شیراز دوباره باز شد

[ad_1]

ایسنا/فارس بعد از اینکه هشدارها در خصوص افزایش شمار بیماران مبتلا به کووید۱۹ در فارس جدی گرفته نشد و آمار مبتلایان طی ۲۴ ساعت به ۲ برابر افزایش یافت؛ نقاهتگاهی که در روزهای ابتدایی شیوع این بیماری در شیراز ایجاد شده و با کنترل شیوع کارش متوقف شده بود، بار دیگر آغاز به کار کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از راه‌اندازی دوباره نقاهتگاه ۱۰۰ تخت خوابی بیماران مبتلا به کروناویروس مستقر در مجتمع ورزشی شهید آیت الله دستغیب خبر داد.

مهرزاد لطفی پنجشنبه ۲۹ خرداد در جلسه ستاد مبارزه با کروناویروس علوم پزشکی شیراز  گفت: با توجه به روند صعودی مبتلایان به کروناویروس در فارس، نقاهتگاه ۱۰۰ تخت خوابی بیماران مبتلا به کووید۱۹ مستقر در مجتمع ورزشی شهید آیت‌الله دستغیب، با همکاری بهداری سپاه فجر استان و سازمان بسیج جامعه پزشکی فارس راه‌اندازی شد.

او با بیان اینکه این نقاهتگاه با تجهیزات و امکانات کامل آماده پذیرش بیماران بهبود یافته کرونا از بیمارستان‌های شیراز و بیماران مثبت بدون علامت مراکز ۱۶ ساعته بهداشتی شیراز است، افزود: مبتلایان به کووید۱۹ با تشخیص پزشک، قرنطینه خود را تا پایان دوره بهبودی در این نقاهتگاه سپری می‌کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین از افزوده شدن دو مرکز جدید ارائه خدمات سرپایی به مراجعان مشکوک به کروناویروس در شیراز خبر داد و در این خصوص گفت: با توجه به افزایش بار مراجعان با علائم مشکوک به مراکز بهداشتی درمانی و اهمیت مراکز منتخب تشخیص و درمان سرپایی کرونا در ارائه خدمت به این بیماران، ساعات ارائه خدمات این مراکز تا ساعت ۲۲ افزایش یافت.

لطفی بیان کرد: طی چند روز آینده علاوه بر ۳۳ مرکز منتخب فعلی که در حال حاضر در سطح استان فعال هستند، ۶ مرکز منتخب تشخیص و درمان سرپابی کووید ۱۹ دیگر شامل ۲ مرکز در شیراز و ۴ مرکز در شهرستان‌های تابعه را در این زمینه راه‌اندازی کند.

اوشناسایی به موقع بیماران مبتلا به کووید۱۹ در این مراکز را راهکارهای موثر در کنترل کروناویروس و قطع زنجیره انتقال این بیماری عنوان کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار کرد: مرکز خدمات جامع سلامت «توحید» واقع در دروازه کازرون، مرکز خدمات جامع سلامت «بوستان» در شهرک گلستان، مرکز خدمات جامع سلامت «حضرت ابوالفضل(ع)» واقع در بلوار نصر، مرکز خدمات جامع سلامت «فاطمه الزهرا(س)» واقع در خیابان همت جنوبی، به عنوان مراکز درمان سرپایی کرونا در شیراز مشغول ارائه خدمات هستند.

لطفی ادامه داد: مرکز ولیعصر(عج) مستقر در پارک شقایق خیابان باهنر جنوبی و مرکز گل سرخ در میدان گل سرخ شیراز در چند روز آینده راه‌اندازی می‌شود.

رئس علوم پزشکی شیراز توصیه کرد: برای پیشگیری از ابتلا به کروناویروس و قطع زنجیره انتقال این بیماری، استفاده از ماسک، رعایت فاصله در روابط اجتماعی و پرهیز از ترددهای غیرضرور الزامی است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید