درخواست مایک پنس برای رهایی رئیس جمهوری سابق کلمبیا از حصر خانگی

[ad_1]

معاون رئیس جمهوری آمریکا خواستار آزادی رئیس جمهوری سابق کلمبیا از حصر خانگی شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا خواستار آزادی آلوارو اوریبه، رئیس جمهوری سابق کلمبیا از حصر خانگی شده است.

دیوان عالی کلمبیا، اوریبه را تحت حصر خانگی قرار داده چون وی احتمالا در روند اجرای قانون اختلال ایجاد کرده اما وی می‌گوید که بیگناه است.

پنس در توئیتی نوشت، که با ایوان دوکو، رئیس جمهوری کنونی کلمبیا درباره وضعیت اوریبه گفتگو کرده است.

معاون دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا نوشت: ما به قوانین و استقلال کلمبیا احترام می‌گذاریم. اما از آنجا که اوریبه در حصر خانگی است، ما نیز به خیل عظیم درخواست‌های جهانی می‌پیوندیم که از مقام‌های کلمبیا می‌خواهند تا اجازه آزادی او را صادر کنند.

اوریبه که اکنون یک سناتور است بابت اتهاماتی تحت بازجویی قرار داد که بر اساس آن معاون‌هایش تلاش کرده‌اند شبه نظامیان سابق در حبس را به دروغگویی درباره تبادلات با یک سناتور جناح چپی متقاعد کنند.

دوکو و سایر متحدان اوریبه گفته‌اند که حصر خانگی رئیس جمهوری سابق ناعادلانه است و آن را با آزاد بودن رهبران سابق چریک‌هایی مقایسه کردند که روندهای رسیدگی به جرایم جنگی آنها همچنان در جریان است.

در حالیکه ایوان دوکو از اوریبه دفاع می‌کند اپوزیسیون از تصمیم دیوان عالی به شدت رضایت دارند و آن را پیروزی برای استقلال سیستم قضایی کلمبیا می‌دانند که مدت‌ها در انتظارش بودند.

مقام‌های امنیتی و توسعه آمریکا از جمله رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی آمریکا قرار است در روز دوشنبه به کلمبیا بروند و با دوکو دیدار کنند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید