حقوق بشر آمریکایی یعنی ترور فرمانده‌ ارشد مبارزه با تروریست‌ها

[ad_1]

دبیر ستاد حقوق بشر با بیان اینکه ابومهدی هیچ‌گاه در دام مذاکره با آمریکایی‌ها نیفتاد، گفت: حقوق بشر آمریکایی تخصص ویژه‌ای در تبدیل شادی به عزا دارد و ملت عراق با همه وجود عمق ضد انسانی بودن آن را درک کرده‌اند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، در آخرین روز از هفته‌ حقوق بشر آمریکایی، دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران با حضور در منزل شهید ابومهدی المهندس، با خانواده‌ این شهید دیدار کرد.

در آغاز این دیدار، دبیر ستاد حقوق بشر با اشاره به هفته حقوق بشر آمریکایی و اینکه “تبعیض گرایی”، “نژادپرستی” و “خودبرتربینی” جزء لاینفک “ماهیت شیطانی” و “سرشت استکباری” رژیم آمریکا است، اظهار کرد: نمادهای افتخارآمیز رژیم آمریکا همگی از سردمداران برده‌داری و کشتار انسان‌های بی‌گناه در تاریخ آمریکا هستند و به همین دلیل این روزها مردم آمریکا مجسمه‌های مؤسسان رژیم آمریکا را به زیر می‌کشند تا نفرت و بیزاری خود را از ماهیت نژادپرستانه این رژیم هم به حاکمان واشنگتن و هم به همه جهانیان نشان دهند.

باقری با اشاره به 14 تیرماه، سالروز استقلال آمریکا تصریح کرد: با توجه به حوادث چند هفته گذشته در آمریکا، امسال روز استقلال برای مردم این کشور قطعأ روز جشن و شادی نخواهد بود، چرا که آنها از داشتن رهبرانی که نماد برده‌داری، نژادپرستی و آدمکشی هستند، در برابر مردم جهان احساس شرم می‌کنند.

دبیر ستاد حقوق بشر با تأکید بر این واقعیت که حقوق بشر اسیر سیاست‌ها و منافع رژیم آمریکا است، تصریح کرد: “سکه حقوق بشر آمریکایی” دو رویه دارد؛ ” زور و تزویر”. زور جلوه “گرگ‌ صفتی رژیم آمریکا” و تزویر تبلور “روبه‌صفتی رژیم آمریکا” است.

معاون بین‌الملل رئیس قوه قضاییه با تأکید بر اینکه رژیم آمریکا برای ایجاد رعب و وحشت میان ملت‌ها و شکستن مقاومت آنها و در نتیجه پیشبرد اهداف زیاده‌طلبانه خود هیچ ابایی ندارد تا با اتکا به مؤلفه‌های قدرت مادی، چهره خشن، بی‌رحم و ضدانسانی خود را عملاً در اذهان ملت‌ها نهادینه کند، گفت: سردمداران کاخ سفید در هیچ زمانی از اینکه گفته شود “آمریکا گاوی است که شاخ دارد، ولی عقل ندارد”، نه‌ تنها هیچ ابایی نداشته و ندارند، بلکه رضایت هم دارند، چرا که با تبلیغ هیمنه درنده خویی، قصد دارند ملت‌ها را وادار کنند تا پیش از وقوع هرگونه مواجهه‌ای خواسته‌های آمریکا را اجابت کرده و از حقوق خود عقب‌نشینی نموده و عملاً دستاوردهای یک جنگ تمام عیار را بدون هیچ نزاع و درگیری “داوطلبانه” تقدیم آمریکا کنند. باقری در ادامه افزود: این “سرشت گرگ‌صفتی آمریکا” است که بیانگر “رویه زور سکه حقوق بشر آمریکایی” است.

دبیر ستاد حقوق بشر با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها در کنار بهره‌گیری از ظرفیت زور برای پیشبرد اهداف نامشروع خود، استفاده حداکثری از رویه تزویرِ سکه حقوق بشری خود را نیز در دستور کار دارند، گفت: رژیم آمریکا با اغواگری تلاش دارد تا “سراب آزادی” را بهشت مغرب زمین جلوه داده و با تبلیغات هالیودی ملت‌ها را اسیر ظاهرسازی‌های فریبنده “سبک زندگی آمریکایی” نماید. این “سرشت روبه‌صفتی آمریکا” است که قصد دارد بدون سر و صدا، سر ملت‌ها را با پنبه بریده و با فریب ملت‌ها از طرق مختلف از جمله پهن‌کردن “دام مذاکره” برای آنها حقوق آنها را سلب و ذخایر آنها را غارت و در نهایت آنها را به ملتی بی‌هویت تبدیل نماید.

معاون امور بین‌الملل رئیس قوه‌ قضاییه با اشاره به اینکه شهید ابومهدی المهندس که همدل و همراه و همسنگر دیرین سردار شهید سلیمانی بود، مصداق بارز آیه کریمه “فضل الله المجاهدین علی القاعدین اجراً عظیماً” است، تصریح کرد: شهید ابومهدی نه‌ تنها هیچگاه فریب ترفندهای سیاسی آمریکایی‌ها را نخورد و مقهور “روبه‌صفتی” آنها نشد، بلکه با اخلاص و ایمان به ولایت و با رمز جهاد در راه خدا، شجاعانه و قهرمانانه در برابر “گرگ‌صفتی” آمریکایی‌ها ایستاد و جسورانه هیمنه زورمدار رژیم آمریکا را در پهنه عراق به چالش کشید تا جایی که به دلیل تلفات سنگین اشغالگران، تابوت به مهمترین کالای وارداتی آمریکا از عراق تبدیل شد.

علی باقری با اشاره به نقش و جایگاه شهید ابومهدی المهندس در حراست و حفاظت از حق حیات انسان‌ها در برابر جنایتکاران در طول چهل سال مجاهدت، گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس مصداق افرادی بودند که با ایمان قوی و باطن پاک خود، صفحات درخشان تاریخ بشر در حمایت از انسانیت را رقم زدند و جهاد و مقاومت را با هیچ چیز در دنیا معاوضه نکردند.

معاون بین‌الملل قوه قضاییه با تأکید بر اینکه طی دو دهه‌ گذشته، عراق شاهد عینی یکی‌ از بی‌نظیرترین جلوه‌های حقوق بشر آمریکایی بوده و مردم عراق با همه وجود عمق ضدانسانی بودن حقوق بشر آمریکایی را وجدان کرده‌اند، اظهار کرد: مردم عراق در طول دو دهه گذشته هم چکمه‌های اشغالگران را در جای جای سرزمینشان حس کردند و هم شکنجه‌های بیرحمانه سربازان آمریکایی را در زندان ابوغریب لمس کردند و هم نابودی زیرساخت‌های کشورشان با ماشین جنگی رژیم آمریکا را محتمل شدند.

دبیر ستاد حقوق بشر با تصریح به این نکته که حقوق بشر آمریکایی تخصص ویژه‌ای در تبدیل شادی به عزا دارد، خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها بارها “جنایت تبدیل عروسی به عزا” را در عراق و افغانستان مرتکب شده و آن را به یک ویژگی منحصر به فرد حقوق بشر آمریکایی تبدیل نموده‌اند.

دبیر ستاد حقوق بشر با اشاره به سابقه‌ طولانی مجاهدت شهید ابومهدی المهندس علیه دیکتاتوری در عراق و سلطه‌جویی آمریکا در منطقه و جنایت تروریست‌ها در عراق، تصریح کرد: ابومهدی همواره مدافع حقوق ملت عراق بود؛ چه زمانی که با دیکتاتوری صدام مبارزه می‌کرد، چه زمانی که با اشغالگری آمریکا می‌جنگید و چه زمانی که با تروریست‌های تکفیری ستیز می‌نمود. بنابراین، آمریکا با ترور ابومهدی المهندس، ثابت کرد نه تنها خود تروریست و جنایتکار است، بلکه هم‌پیمان دیکتاتورها و متحد تروریست‌ها است.

در ادامه‌ این دیدار، دختر شهید ابومهدی المهندس به ابعاد شخصیتی پدرش پرداخت و اظهار کرد: شهید ابومهدی المهندس واقعاً ضد آمریکایی بود و در مقطعی برای اینکه دچار آلودگی مذاکره با آمریکا نشود، از فرماندهی سپاه بدر هم استعفا داد.
وی به جنبه‌های انسانی شخصیت حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی اشاره کرد و گفت: شهید سلیمانی و شهید ابومهدی بودند که در اوج قدرت‌نمایی تروریست‌ها در عراق، هزاران انسان از جمله ایزدی‌ها و مسیحیان را نجات دادند، ولی دشمن با ترفندهای رسانه‌ای سعی می‌کند واقعیت‌های مبارزه جبهه مقاومت علیه تروریست‌ها را از ذهن افکار عمومی پاک کرده و خود را به دروغ مدافع ملت عراق جلوه دهد، لذا رسانه‌ها باید تلاش کنند فداکاری‌های فرماندهان شهید مقاومت از جمله در سنجار و آمرلی را به شکل هنری برای مردم به تصویر بکشند.

فرزند شهید ابومهدی المهندس با اشاره به مراسم تشییع باشکوه پدرش در ایران و عراق، تصریح کرد: ملت عراق به دنبال محاکمه‌ آمران و عاملان جنایت ترور شهید ابومهدی و اجرای عدالت درباره آنها است.

وی ضمن استقبال از ورود جدی دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران در پرونده جنایت ترور سردار سلیمانی و حسابکشی مقتدارانه از تروریست‌های کاخ سفید را که بارها بر جنایت ترور فرمانده رشید رزمندگان بدون مرز؛ سردار سلیمانی، اعتراف کرده‌اند، ابراز امیدواری نمود تا دستگاه قضایی عراق نیز به روند رسیدگی به جنایت ترور مقام‌های رسمی ایران و عراق در فرودگاه بین‌المللی بغداد و نیز پیگرد آمران و عاملان ترور ابومهدی المهندس و همرزمانش سرعت بخشیده و هر چه زودتر عدالت را درباره جنایتکاران آمریکایی که بارها رسماً و علناً به ترور مقام عالی نظامی این کشور اعتراف نموده‌اند، اجرا نماید.
انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید