حفظ نکونام برای تکرار نشدن تجربیات تلخ، کار خوبی بود

[ad_1]

ایسنا/خوزستان ملی‌پوش سابق تیم فوتبال فولادخوزستان با بیان این‌که برای تکرار نشدن تجربیات تلخ گذشته برای فولاد، نکونام و آذری باید حفظ می شدند، گفت: وقتی موفقیتی حاصل می‌شود باید آن گروه که این موفقیت را رقم زده‌اند، حفظ و تیم تقویت شود تا موفقیت‌ها تداوم داشته باشد.

افشین حاجی‌پور در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص عملکرد فولاد در فصل نوزدهم فوتبال اظهار کرد: هشت سال من و امثال من برای این باشگاه زحمت کشیدیم تا اکنون شاهد ثمره آن باشیم. آن زمان ما در شرایطی تمرین می‌کردیم که باشگاه فولاد حتی زمین تمرین هم نداشت و امکانات واقعا بسیار پایین بود و مشکلات خاص خودمان را داشتیم. اما الان شرایط واقعا تغییر کرده است و بازیکنان فعلی باشگاه در وضعیت خیلی بهتری از نظر امکاناتی و مالی تمرین می‌کنند و این برای من که پیشکسوت این باشگاه هستم، مایه خوشحالی است. ‌به هر حال ما پیشکسوتان فولاد از سوی مدیریت‌های قبلی حمایت نشدیم، در حالی‌که این باشگاه حق من و امثال من است که سال‌ها برای این باشگاه زحمت کشیدیم و در شرایطی که امکانات نبود، بهترین جایگاه را برای فولاد کسب کردیم. آن زمان ما وقتی خبر از کمپ تمرینی نبود، در بیابان‌های گمبوعه تمرین می‌کردیم.

امکانات لازم برای رشد بازیکن در فولاد وجود دارد

وی افزود: فولاد یک تیم ریشه‌دار و از تیم‌های حرفه‌ای ایران محسوب می‌شود. این باشگاه تمام امکانات لازم را دارد و تمام برنامه‌ها برای هر بازیکنی که از رده سنی پایه وارد این باشگاه می‌شود، تعریف شده است و بازیکنی که کار خود را از آکادمی فولاد آغاز می‌کند، حدود هشت سال طول می‌کشد تا به سطح اول باشگاه یعنی تیم بزرگسالان راه پیدا کند. در تمام این سال‌ها تمام امکانات لازم در اختیار این بازیکن قرار دارد تا با خیال راحت مراحل رشد خود را طی کند.

نکونام تجربه خوبی دارد

پیشکسوت تیم فوتبال فولاد خوزستان همچنین عنوان کرد: فولاد لیگ نوزدهم را با مدیریت حبیب رضایی آغاز کرد که البته شناخت چندانی از او ندارم ولی به نظرم فولاد کار خود را ضعیف شروع کرد. اما در ادامه آقای آذری به عنوان مدیرعامل باشگاه انتخاب شد که شایسته بود و همه ایران نیز او را می‌شناسند. همچنین جواد نکونام هدایت تیم را برعهده داشت و اگرچه سابقه چندانی در این حیطه ندارد اما آن‌قدر تجربه دارد که توانسته در باشگاه فولاد موفق باشد. به نظرم مدیریت آقای آذری بسیار کمک کرد تا فولاد پس از چند سال بتواند به پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کند. در نهایت فولاد به عنوان سومی به کار خود در لیگ نوزدهم پایان دارد که فکر می‌کنم جایگاه خوبی برای این تیم است.

وی با بیان این‌که لیگ برتر حرفه‌ای است و برای کار افراد در باشگاه‌ها و تیم‌ها، نمی‌توان از لفظ خوزستانی و غیرخوزستانی استفاده کرد، افزود: در گذشته مدیریت باشگاه فولاد دست خوزستانی‌ها بود که آن‌ها نیز توانستند مقام‌های خوبی برای باشگاه کسب کنند که از جمله آن‌ها می‌توان به آقای دهکردی، باقریان و رضائیان اشاره کرد. این موفقیت‌ها آن زمان در حالی رقم خورد که شاید باشگاه فولاد چندان امکانات خوبی نداشت.

فوتبال به سمت سیاسیون چرخیده است

حاجی‌پور با اشاره به تغییراتی که به یکباره در باشگاه‌ها ایجاد می‌شود نیز گفت:‌ اکنون فوتبال به سمت سیاسیون چرخیده و هر دقیقه ممکن است اتفاق خاصی در آن رخ دهد که از دسترس من پیشکسوت خارج است. به هر حال اگر مدیریت باشگاه‌های‌مان با خوزستانی‌ها باشد که چه بهتر، در غیر این‌صورت با توجه به این‌که فوتبال حرفه‌ای است، فرقی ندارد که مدیرعامل خوزستانی یا غیرخوزستانی در راس باشگاه قرار بگیرد و مهم موفقیت تیم استان است.

در اوج آمادگی از فولاد خط خوردم

وی در پاسخ به این سوال که چرا تیم‌های خوزستانی پس از کسب موفقیت، در فصل بعدی مسابقات دچار افت می‌شوند؟ گفت: سال ۸۵ – ۸۴ که همراه با فولاد قهرمان لیگ برتر شدیم، تیم سال بعد به لیگ یک سقوط کرد. هنوز در دل ما مانده است و نسبت به برخی مسئولان وقت باشگاه و تیم گله‌مند هستیم که چرا در حالی که آن سال بیشتر اختیارات در درست یک مربی بود، به جای این‌که بازیکنان را حفظ و نقاط ضعف را تقویت کنند تا قهرمانی مجددا تکرار شود، روی نام خود من که در اوج آمادگی بودم و دیگر نفرات خوزستانی خط کشیدند و بعد بازیکنانی از شموشک نوشهر را آوردند. من نمی‌دانم این چه کاری بود که به راحتی روی اسم من و چند بازیکن دیگر خط کشیدند و بعد نفراتی جذب شدند که در حد نام فوتبال خوزستان نبودند و همین مدیریت ضعیف‌شان هم باعث شد که فصل بعد فولاد به لیگ یک سقوط کند.

وی افزود: الان هم که فولاد موفق شده به پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کند، برای این‌که بتواند راه موفق خود را ادامه دهد، باید مدیریت فعلی حفظ می‌شد که این کار هم صورت گرفت. معتقدم وقتی موفقیتی حاصل می‌شود باید آن گروه که این موفقیت را رقم زده‌اند، حفظ و تیم تقویت شود تا موفقیت‌ها تداوم داشته باشد. پس برای این‌که تجربیات تلخ گذشته برای فولاد تکرار نشود، باید مجموعه مدیریت و نکونام حفظ می شدند که این مهم نیز انجام شد.

جوان‌ترها نباید به پیشکسوت اهانت کنند

ملی‌پوش سابق تیم فوتبال فولاد خوزستان همچنین با اشاره به صحبت‌های مطرح شده از سوی حسین کعبی علیه سیاوش بختیاری‌زاده، عنوان کرد:‌ جوانان خوزستانی که به عضویت کادرفنی تیم‌ها در می‌آیند، باید توجه لازم را داشته باشند و نباید به پیشکسوتان اهانت کنند و کعبی هم نباید این کار را می‌کرد و احترام‌ها باید حفظ شود.

برخی که در پایه‌های فولاد فعالیت دارند، غیرفوتبالی هستند

وی در پایان گفت:‌ ‌به هر حال ما پیشکسوتان فولاد از سوی مدیریت‌های قبلی حمایت نشدیم، در حالی‌که این باشگاه حق من و امثال من است که سال‌ها برای این باشگاه زحمت کشیدیم و در شرایطی که امکانات نبود، بهترین جایگاه را برای فولاد کسب کردیم. آن زمان وقتی خبر از کمپ تمرینی نبود، در بیابان‌های گمبوعه تمرین می‌کردیم. پس الان که فولاد به این جایگاه رسیده است، باشگاه باید کسانی که برای آن زحمت کشیده‌اند را ببیند. در 15 سال اخیر دیده‌ام که خیلی‌ها که حتی عکس و شورت ورزشی ندارند و غیرفوتبالی هستند، در بخش پایه فولاد مشغول به فعالیت هستند و نمی‌دانم انتخاب‌ها به چه صورتی است. به هر حال انتظار می‌رود مدیرانی که در فولاد هستند، بازیکنانی را که در فولاد زحمت کشیده‌اند، ببینند تا ما هم بتوانیم تجربیات‌مان را در اختیار جوانان قرار دهیم.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید