حذف برندهای چینی از شبکه‌های ۵G هند

[ad_1]

شرکتهای هواوی تکنولوژیز و ZTE Corp با تیرگی روابط سیاسی میان هند و چین پس از درگیریهای مرگبار مرزی، از برنامه های هند برای راه اندازی شبکه‌های ۵G کنار گذاشته شدند.

به گزارش ایسنا، منابع آگاه اظهار کرده اند هند با استناد بر مقررات سرمایه گذاری به روز شده در ۲۳ ژوییه و اشاره به نگرانیهای امنیت ملی، اجازه حضور شرکتهای چینی در طرحهای راه اندازی شبکه‌های  ۵G را نخواهد داد.

وزارت ارتباطات هند مذاکرات درباره راه اندازی آزمایشی شبکه‌های  ۵G را که به دلیل قرنطینه ملی به تاخیر افتاده بود، با شرکتهایی شامل بهارتی ایرتل، ریلاینس جیو اینفوکام و ودافون آیدیا ازسرخواهد گرفت.

تصمیم اخیر هند مشابه اقدامات آمریکا، انگلیس و استرالیا است که نسبت به ارتباط شرکتهای چینی با دولت چین ابراز نگرانی کرده اند. کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا رسما هر دو شرکت چینی را تهدید امنیت ملی اعلام کرده است.

به گفته مقامات هندی، فرآینده مناقصه ۵G ممکن است به سال آینده بکشد. تصمیم برای ممنوعیت حضور شرکتهای چینی بزودی از سوی دفتر نخست وزیر هند اعلام خواهد شد.

اگرچه هند اوایل امسال به هواوی اجازه داد در آزمایشهای ۵G شرکت کند اما موضعش در برابر شرکتهای چینی پس از اقدامات چین و اختلافات مرزی در اوایل مه سخت گیرانه تر شد. این اختلافات به رویارویی نظامی و کشته شدن ۲۰ سرباز هندی و شماری از سربازان چینی منجر شد.

به گفته نیخیل باترا، تحلیلگر شرکت اینترنشنال دیتا کورپ، زیرساخت مخابرات به بخشی از داراییهای امنیت ملی تبدیل شده و کشورها به دنبال کنترل و ساماندهی آن همانند عملکردشان در بخش آب و برق هستند. اما بازار هند در حال حاضر با مشکلات زیرساختی و رگولاتوری مواجه است و بازار تجهیزات شبکه کوچکی دارد بنابراین چنین تصمیمی، چالشهای هند را پیچیده تر خواهد کرد.

طبق برآورد شرکت آی دی سی، انتظار می رود شرکتهای مخابراتی چهار میلیارد دلار در ایجاد زیرساخت ۵G سرمایه گذاری کنند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، این امر ممکن است دشوار باشد زیرا شرکتهایی شامل بهارتی، ودافون گروپ و حتی شرکتهای دولتی همچنان برای سودآوری شبکه های ۴G فعلی به سختی تلاش می کنند. در شبکه های ۴G وابستگی زیادی به تجهیزات چینی وجود دارد و بستن در به روی شرکتهای هواوی و ZTE ممکن است هزینه های سوییچ به ۵G را حداکثر ۳۵ درصد افزایش دهد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید