جزئیات پذیرش آزمون جامع علوم پایه پزشکی و پیش کارورزی اعلام شد

[ad_1]

براساس نظر شورای سنجش معاونت آموزشی وزارت بهداشت و اخذ مجوز از ستاد کرونا، با توجه به لغو آزمونهای جامع علوم پایه و پیش کارورزی در اسفند ماه 98 مقرر شد نمرات داوطلبین براساس سوابق تحصیلی آنان محاسبه شود که در همین راستا امتیازاتی برای دانشجویان در این زمینه فراهم شده است.

به گزارش ایسنا، دکتر سعید هاشمی نظری، رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اعلام این خبر افزود: به کلیه دانشجویان علوم پایه و پیش کارورزی اجازه داده شد بدون حضور در آزمون وارد مرحله بعدی تحصیلی شده و سپس براساس سوابق تحصیلی دانشجویان ، میانگین نمرات دروسی که در آزمونها نقش دارند معادلسازی گردیده و بر مبنای میانگین دروس ، نمره آزمون آنها تعیین خواهد شد.

وی تصریح کرد: داوطلبانی که براساس این نحوه  معدل گیری مجاز به ادامه تحصیل شوند می توانند وارد مرحله بعدی شده و تحصیلات خود را ادامه دهند. اما کسانی که با این روش مجاز به ادامه دوره نشوند تا زمان برگزاری آزمون بعدی در شهریور ماه به تحصیل در دوره خود ادامه داده و سپس در آزمون شهریور ماه شرکت کرده و اگر نمره قبولی را کسب نمایند،  همچنان می توانند دوره خود را ادامه داده و اگر موفق به کسب نمره قبولی در آزمون شهریور ماه نشوند، آنگاه ادامه دوره شان متوقف خواهد شد تا اینکه بتوانند براساس ضوابط در اولین آزمون نمره قبولی را کسب کنند.

دکتر هاشمی نظری افزود:  دانشجویانی که نمره مجاز را به روش فوق  کسب نکرده اند برای آنان به عنوان یک نوبت آزمون لحاظ نشده و در واقع این مرحله جز تعداد دفعات مجاز آنها جهت شرکت در آزمونهای علوم پایه و پیش کارورزی محسوب نخواهد شد و این هم یکی از امتیازاتی است که به داوطلبین اعطا شده است.

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی در ادامه با اشاره به اعلام اسامی افراد مجاز و غیر مجاز آزمون طی هفته جاری اظهار داشت: دانشجویانی که در این آزمون قبول شدند اگر بخواهند از مزایای نمره و رتبه استفاده کنند می بایست حتما در آزمون شهریور ماه شرکت نمایند.

به گزارش وبدا، وی با تاکید بر اینکه فعلا نمره‌ای اعلام نخواهد شد تصریح کرد: افرادی که مجاز شناخته نشده اند موظف هستند در آزمون شهریور ماه شرکت کنند و نمره ای که در آن آزمون می گیرند ملاک عمل خواهد بود  و دانشجویانی هم که در آزمون مجاز شده اند اگر می خواهند از مزایای نمره و رتبه خود استفاده کنند، باید در آزمون شهریور ماه شرکت نمایند که در این صورت نمره شهریور ماه آنان ملاک عمل خواهد بود.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید