جذب سرباز طلبه برای سال تحصیلی جدید

[ad_1]

وزارت آمورش و پرورش با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که بخشنامه جذب سرباز طلبه برای سال تحصیلی۱۴۰۰-۱۳۹۹ به استان‌ها ابلاغ شد و در این بخشنامه تاکید شده است که اولویت خدمت وظیفه این افراد در آموزش و پرورش، به منظور فعالیت‌های پرورشی و فرهنگی و تدریس درس پرورشی است.

به گزارش ایسنا، در این اطلاعیه آمده است: در اجرای مصوبه فرماندهی معظم کل قوا مبنی بر تسری مقررات خدمت وظیفه روحانیون در امور علمی، فرهنگی و تبلیغی در وزارت آموزش و پرورش و با توجه به مجوز ۶ اردیبهشت۱۳۹۹ ستاد کل نیروهای مسلح و نامه شماره ۱۹۴۱ مورخ ۱۳ خرداد ۱۳۹۹مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه در نظر است همانند سنوات گذشته جمعی از روحانیون، دوران خدمت وظیفه خود را در فعالیت‌های آموزشی، پرورشی و امور فرهنگی به انجام برسانند.

شرایط فردی که طلاب به شرح زیر است:

۱-    دارا بودن کد فعال در مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه

۲-   برخورداری از توانایی جسمی لازم برای انجام ماموریت‌های محوله

۳-   تعهد به انجام ماموریت‌های محوله در طول دوران خدمت سربازی

۴-    ملبس بودن به لباس روحانیت و تعهد به رعایت سایر شئونات روحانیت

۵-    دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی سطح یک حوزه

و از جمله ضوابط این طرح می‌توان به اولویت خدمت وظیفه این افراد در آموزش و پرورش، به منظور فعالیت‌های پرورشی و فرهنگی و تدریس درس پرورشی اشاره کرد.

همچنین اولویت محل خدمت این افراد مدارس با نیازهای خاص فرهنگی – تربیت و مدارس شبانه روزی و مناطق محروم خواهد بود.

مدت خدمت وظیفه در آموزش و پرورش ۲۴ ماه است و برای افرادی که در بین سال تحصیلی منتزع شده و یا مرتکب غیبت غیرموجه ( بیشتر از یک ماه) گردند، گواهی انجام وظیفه صادر نمی‌شود.

انجام خدمت وظیفه براساس این بخشنامه، صرفا محدود به مدت یاد شده می‌باشد و با انقضای آن می‌بایست از ادامه خدمت جلوگیری به عمل آید؛ در ضمن انجام خدمت وظیفه هیچ گونه حق استخدامی برای افراد ایجاد نخواد کرد.

به کارگیری مشمولین در شهرهای قم، مشهد و اصفهان مجاز نبوده و امکان صدور ابلاغ برای آنان در مناطق فوق مقدور نمی‌باشد ضمنا تعیین محل خدمت سربازان طلبه می‌بایست خارج از محل اشتغال به تحصیل آنان باشد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید