جای سیاست‌های تشویقی در حوزه مالیات خالی است

[ad_1]

ایسنا/کرمانشاه رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه کرمانشاه از جای خالی سیاست‌های تشویقی در حوزه مالیات انتقاد کرد.

کیوان کاشفی در کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان کرمانشاه که امروز (25 شهریور) برگزار شد، با اشاره به مشکلاتی که فعالین بخش خصوصی در حوزه مالیات با آن مواجهند، افزود: با توجه به ابزارهای مختلفی که امور مالیاتی برای دریافت مالیات در اختیار داردT،امکان فرار مالیاتی باقی نخواهد ماند و چیزی به نام فرار مالیاتی معنا ندارد.

وی با بیان اینکه سیاست‌های مالیاتی عمدتا با ابزارهای تنبیهی همراه است و کمتر صحبتی از مشوق‌های مالیاتی و تشویق برای کسانی که خوش حساب هستند می‌شنویم، یادآور شد: این امر باعث شده بسیاری از مردم در برابر مالیات جبهه بگیرند.

وی رفع این مشکلات را نیازمند فرهنگ‌سازی عمیق دانست.

عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی ایران نکته مهم دیگری که در زمینه مالیات باید مد نظر قرار گیرد را عدالت مالیاتی دانست و عنوان کرد: سهم مالیاتی هر استان باید بر اساس ظرفیت اقتصادی و واقعیت‌های استان تعیین شود و نمایندگان مجلس نقش بسزایی در انعکاس این واقعیت به مرکز کشور دارند.

کاشفی معتقد استT وقتی سهم درآمد مالیاتی خارج از توان اقتصادی برای استان در نظر گرفته می‌شود، ممیزین مالیاتی مجبورند تحت هر شرایطی این درآمد را محقق کنند که در نهایت فشار به بخش خصوصی مهمترین پیامد آن است.

وی در ادامه اشاره ای هم به بحث فرار مالیاتی کارت‌های بازرگانی داشت و افزود: هیچ فرار مالیاتی در زمینه کارت‌های بازرگانی نداریم.

کاشفی از دو فرآیند صادرات و واردات که کارکرد اصلی کارت‌های بازرگانی است هم یاد کرد و ادامه داد: بخش صادرات که از مالیات معاف است و در بخش واردات نیز قبل از ترخیص کالا، مالیات چهار درصدی آن وصول می‌شود و در عمل امکان فرار مالیاتی وجود ندارد.

اختصاص 50 میلیارد کمک فنی و اعتباری برای اقتصادی کردن پروژه‌های کرمانشاه

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمانشاه نیز در ادامه این جلسه از در نظر گرفتن 50 میلیارد تومان کمک فنی و اعتباری برای اقتصادی کردن طرح‌های عمرانی و اقتصادی استان خبر داد.

حبیب‌الله وفایی با بیان اینکه توزیع این اعتبارات بر اساس سه سند اشتغال، رونق تولید و اقتصاد مقاومتی صورت گرفته، افزود: سهم بخش صنعت از این اعتبارات فنی و اعتباری 28 میلیارد تومان، سهم بخش کشاورزی 12 میلیارد تومان، سهم بخش گردشگری پنج میلیارد تومان و بخش خدمات و سایر بخش‌ها نیز پنج میلیارد تومان است.

به گفته وی، توزیع اعتبارات در شهرستان‌ها نیز بر اساس جمعیت بیکار هر شهرستان صورت گرفته است.

توسعه زیرساخت‌های شهرک صنعتی زاگرس نیازمند 10 میلیارد اعتبار

در ادامه مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کرمانشاه از نیاز 10 میلیارد تومانی برای توسعه زیرساخت‌های شهرک صنعتی زاگرس خبر داد.

 کردستانی با اشاره به اهمیت شهرک صنعتی زاگرس و تمایل سرمایه‌گذاران برای حضور در این منطقه، اظهار کرد: باتوجه به شرایط خوبی که از گذشته در این شهرک فراهم کردیم، تمام اراضی که در زاگرس در اختیار داشتیم به سرمایه‌گذاران واگذار شده و اکنون برای واگذاری زمین جدید با محدودیت مواجهیم.

وی تاکید کرد: برای اینکه بتوانیم از ظرفیت این شهرک صنعتی بیشتر استفاده کنیم، باید زیرساخت‌های لازم را در طرح توسعه این شهرک فراهم کنیم و برای این منظور حداقل 10 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

کردستانی با بیان اینکه در سال‌های گذشته از محل منابع داخلی شرکت شهرک‌های صنعتی زیرساخت‌های خوبی در زاگرس فراهم شده، عنوان کرد: تا کنون نزدیک به ۴۰۰ سرمایه‌گذار در این شهرک پای کار آمدند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید