ثبت‌نام بیش از ۳۷ هزار نفر در طرح اقدام ملی مسکن در کرمان

[ad_1]

ایسنا/کرمان مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان گفت: تا امروز (چهارشنبه ۲۱ خردادماه) در کل استان کرمان بیش از ۳۷ هزار و ۶۰۰ نفر ثبت نام کرده اند که ۳۴ هزار و ۱۰۵ نفر مربوط به شمال و ۳۵۱۶ نفر مربوط به جنوب استان است.

“علی حاجی زاده” امروز چهارشنبه ۲۱ خردادماه در جلسه شورای مسکن استان کرمان اظهار کرد: از پایان سال ۹۷ طرح اقدام ملی مسکن آغاز شده که این طرح مبتنی بر اغلب روش های موجود در قانون برای تامین مسکن است.

وی افزود: تا امروز در کل استان کرمان بیش از ۳۷ هزار و ۶۰۰ نفر ثبت نام کرده اند که ۳۴ هزار و ۱۰۵ نفر مربوط به شمال و ۳۵۱۶ نفر مربوط به جنوب استان است.

حاجی زاده با بیان اینکه برای ۸۷۹۴ واحد در شال استان زمین تامین شده، تصریح کرد: براساس تفاهمنامه با بنیاد مسکن در قالب قراردادهای کارگزاری برای ۲۲۷۹ واحد، زمین به بنیاد مسکن تخصیص داده شده و برای ۶۵۶۳ واحد نیز نیاز به تامین زمین داریم.

وی با اشاره به اینکه کار پالایش سنجش شرایط متقاضیان همچنان در حال انجام است، بیان کرد: براساس تفاهمنامه های ادارات مختلف زیرمجموعه وزارتخانه ها در تامین مسکن کارکنان، متقاضیان مورد عمل ۱۰ هزار و ۲۴۲ نفر هستند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان اظهار کرد: برای ۲۲ هزار و ۲۶۴ واحد نیاز به زمین داریم و باید از روش های پیش بینی شده در قانون تامین شود که از این آمار ۶۱۸۰ مورد مربوط به شهر کرمان است.

وی با تاکید بر اینکه عملکرد ما در چارچوب طرح اقدام ملی مسکن در کشور پیشتاز است و در سفر وزیر راه و شهرسازی در بهمن ۹۷ به استان، موافقت کردند عملکرد استان در چارچوب طرح ملی قرار بگیرد تصریح کرد: در طرح اقدام ملی نحوه واگذاری زمین در قالب اجاره بلندمدت ۹۹ ساله، فروش اقساطی پنج ساله (که احتمال تبدیل به ۱۰ ساله وجود دارد) و مشارکت در انبوه سازی است.

حاجی زاده بیان کرد: در روش کارگزاری، نهادهایی مانند بنیاد مستضعفان و … کار را به دست می گیرند و مراحل اجرایی پیش می رود و تامین مالی در طرح اقدام ملی از طریق تسهیلات بانکی، صندوق پس انداز یکم و منابع داخلی بانک ها است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان گفت: بخشی از ارائه تسهیلات در طرح اقدام ملی مسکن از محل تبصره ۱۸ بافت فرسوده است که برای مرکز استان ۴۰ میلیون تومان با سود ۹ درصد است و می تواند در صورت استفاده از فناوری های نوین ساختمان و انبوه سازان تا ۱۰۰ میلیون تومان افزایش پیدا کند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید