تولید ست لوله ونتیلاتور EVA توسط فناوران مرکز رشد دانشگاه محقق اردبیلی

[ad_1]

ایسنا/اردبیل رئیس مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه محقق اردبیلی از تولید ست لوله ونتیلاتور EVA توسط فناوران مرکز رشد این دانشگاه در راستای درمان بیماران ناشی از ویروس کرونا خبر داد.

برومند صلاحی امروز ۱۴ فروردین در جمع خبرنگاران از تولید ست لوله ونتیلاتور EVA توسط فناوران این دانشگاه در راستای درمان بیماران ناشی از ویروس کرونا خبر داد.
وی با بیان اینکه شرکت فرایند پیشرفته آینده ایرانیان از واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد واحدهای فناوری این دانشگاه در تأمین بخش عمده ‌‌‌ای از نیاز بیمارستان های کشور به ست لوله ونتیلاتور EVA وارد عمل شده است، افزود: این اقدام در پی افزایش روزافزون نیاز کشور به تجهیزات لازم برای مقابله با ویروس کرونا و درمان بیماران صورت می ‌گیرد.
صلاحی ادامه داد: این شرکت در حوزه‌ تولید تجهیزات پزشکی فعالیت داشته و بخشی از نیازهای تجهیزاتی بیمارستان ها را تامین می‌کند.
رئیس مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه محقق اردبیلی خاطرنشان کرد: این شرکت در حال حاضر روزانه یک هزار و 500 ست لوله ونتیلاتور EVA تولید میکند که این میزان قابل افزایش به حدود 4 هزار ست در روز است. 
مهدی عبداله ‌زاده مدیرعامل شرکت فرایند پیشرفته آینده ایرانیان نیز در این خصوص گفت: ست لوله ونتیلاتور EVA یکبارمصرف دارای طراحی مناسب برای اتصال به دستگاه ونتیلاتور بوده و ضد انسداد و فاقد هرگونه نشتی در سیستم است.
وی افزود: این ست دارای کانکتورهای محکم و مقاوم بوده و ضمن سازگاری با محیط زیست، در دو سایز بزرگسال و اطفال تهیه میشود.
به گزارش ایسنا، عبداله زاده ادامه داد: دستگاه ونتیلاتور که اخیرا در کشور بومی سازی شده است، دستگاهی است که تنفس را برای بیمارانی که به طور طبیعی قادر به تنفس نیستند فراهم نموده و انتقال هوا از طریق لولههای ونتیلاتور به ریه بیمار صورت میگیرد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید