توسعه رشته‌های دانشگاهی بر اساس نیازهای جامعه دنبال شود

[ad_1]

ایسنا/قم استاندار قم بیان کرد: طرح توجیهی گسترش و توسعه دانشگاه ها و افزودن رشته های تحصیلی بنا بر نیازهای جامعه شکل می گیرد و از این رو ضروری است ارزیابی دانشگاه های استان در راستای دستیابی به اهداف تعیین شده به طور مرتب صورت پذیرد.

بهرام سرمست عصرپنجشنبه در جلسه کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان که در سالن جلسات کرامت استانداری قم برگزارشد، گفت: مباحث محوری در حوزه های علمی باید مورد توجه باشد. در کنار آموزش و پژوهش در مراکز علمی، توجه به نیازهای بازار و استفاده از فناوری و نوآروی در تولیدات دانش بنیان، اصلی همیشگی است که باید در برش استانی طرح ها مد نظر قرار گیرد.

استاندار قم افزود: اهمیت ارتباط دانشگاه و صنعت بسیار مهم و ضروری است. طرح توجیهی گسترش و توسعه دانشگاه ها و افزودن رشته های تحصیلی بنا بر نیازهای جامعه شکل می گیرد و از این رو ضروری است ارزیابی دانشگاه های استان در راستای دستیابی به اهداف تعیین شده به طور مرتب صورت پذیرد.

وی گفت: استادان و محققان دانشگاهی از این ظرفیت استفاده کنند تا با ارتباطی دوسویه و ذیل اهداف کارگروه های 9 گانه به اهداف تبیین شده ارتباط صنعت و دانشگاه برسیم.در ارائه طرح های پژوهشی در حوزه گردشگری باید محدوده، قلمرو و اهداف طرح با جزئیات مشخص و مطابق با برش استانی بیان شود تا آن را برای بررسی و تصویب در کارگروه های استانی مطرح کنیم.

استاندار قم همچنین با بیان اهتمام مدیریت استان بر پیگیری مصوبه ها تا حصول نتایج مدنظر، ادامه داد:‌ هرگونه مانعی در مسیر اجرایی شدن مصوبه ها از طریق دبیرخانه بررسی و برای رفع آن اقدام شود.

 وی خاطر نشان کرد : علم، فناروی و نوآوری از مباحث مهمی است که باید مورد بررسی و چالش های کارشناسی متخصصان دانشگاهی قرار گیرد تا در زمینه راهکارهای توسعه کمی و کیفی مراکز علمی و دانشگاهی استان بسترهای لازم ایجاد شود.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید