توزیع بسته‌های حمایتی ۳۰۰ هزار تومانی به نیازمندان/اعلام اسامی واجدین شرایط به استانداران

[ad_1]

پیرو تاکیدات و فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر کمک مومنانه به نیازمندان و فقرا و در آستانه فرا رسیدن ماه رمضان، جلسه هماهنگی اقدامات دستگاه‌های حمایتی برای کمک به اقشار آسیب پذیر ناشی از بیماری کرونا برگزار و مقرر شد بسته‌های اهدایی توسط نهادهای با ارزش ریالی ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزار تومان توسط نهادهای حمایتی در اختیار نیازمندان قرار گیرد.

به گزارش ایسنا، نشست هماهنگی دستگاه های اجرایی و نهاد های انقلابی حمایتی در کمک به اقشار آسیب پذیر ناشی از بیماری کرونا با حضور نمایندگان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، تولیت آستان قدس رضوی، سازمان برنامه و بودجه کشور، سازمان بسیج مستضعفین، ارتباطات اجتماعی ریاست جمهوری، معاونت اول ریاست جمهوری، بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، شهرداری تهران، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام، کمیته امداد امام خمینی، جمعیت هلال احمر، سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر و سازمان همیاری شهرداریها و به میزبانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.

در این نشست، مقرر شد بسته‌های اهدایی توسط نهادها با ارزش ریالی ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزار تومان از سوی هر یک از دستگاه‌ها و نهادهای حمایتی در اختیار نیازمندان قرار گیرد.

بر اساس گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، پیرو تاکیدات و فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر کمک مومنانه به نیازمندان و فقرا و در آستانه فرا رسیدن ماه مبارک رمضان،  جلسه هماهنگی اقدامات دستگاه‌های حمایتی  برای  کمک به اقشار آسیب پذیر ناشی از بیماری کرونا و با شعار” مواسات مومنانه” برگزار شد.

یکی دیگر از مصوبات این نشست، شناسایی افراد و خانوارها از طریق کد ملی و ارسال اطلاعات برای  بررسی و استحقاق سنجی به وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی بود که پس از انجام بررسی‌های مربوطه، اسامی واجدین شرایط به استانداران اعلام خواهد شد.

همچنین مقرر شد به منظور یکپارچه سازی اطلاعات تکمیلی افراد و دریافت کنندگان این بسته‌های حمایتی پس از دریافت اقلام مربوطه، کد ملی نامبردگان به کمیته امداد  امام خمینی، سازمان بهزیستی کشور و استانداریها ارسال شود.

در این نشست همچنین مقرر شد به منظور هماهنگی و هم افزایی هرچه بیشتر میان دستگاه‌های ذیربط با ایجاد سامانه تخصصی، کمیته‌های  متشکل از دستگاه‌ها و نهادهای مربوطه حداکثر تا هفته آینده تشکیل شود.

 علاوه بر این مصوب شد نشست‌های جداگانه‌ای نیز در روزهای آینده با حضور نمایندگان فروشگاه‌های زنجیره‌ای  برای بررسی توان مالی و امکانات  فروشگاهی آنان جهت کمک به نیازمندان تشکیل شود.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید