تفاهم‌هایی بین کمیسیون اصل ۹۰ و سازمان بازرسی کل کشور شکل گرفت

[ad_1]

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از شکل گرفتن تفاهم‌هایی بین کمیسیون اصل ۹۰ و سازمان بازرسی کل کشور خبر داد.

رسول خضریان در گفت‌وگو با ایسنا درباره جلسه امروز (یکشنبه) کمیسیون اصل ۹۰ با رئیس سازمان بازرسی کل کشور، گفت: در ادامه جلسات هماهنگی با نهادها و دستگاه‌های نظارتی با کمیسیون اصل ۹۰ و رفع مشکلاتی که در گذشته بین کمیسیون و بخش‌های نظارتی بود عصر امروز اعضای کمیسیون اصل ۹۰ میزبان حجت الاسلام درویشیان رئیس کل سازمان بازرسی کل کشور و مدیران و معاونان این  سازمان بودند.

وی افزود: در این نشست ضمن اینکه بر روند مشترک کمیسیون و سازمان بازرسی بر موضوعات کلان کشور و ایجاد نظام مسائل تاکید شد، همچنین تلاش برای رفع مشکلات و اساسی کشور نیز مورد تاکید قرار گرفت و مقرر شد ظرفیت سازمان بازرسی کل کشور در این حوزه کمک کننده کمیسیون اصل ۹۰ باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به شکل گرفتن تفاهم هایی بین کمیسیون اصل ۹۰ و سازمان بازرسی کل کشور اظهار داشت: در این نشست مقرر شد اگر در این حوزه پرونده‌های تشکیل می شود، مسائل اصلی طی کمیته‌های مشترک شناسایی و بر مبنای آن به سازمان ارجاع داده شود تا سازمان بازرسی هم بر اساس ظرفیت بازرسی که در سطح کشور دارد به کمیسیون اصل ۹۰ کمک کند.

خضریان ادامه داد: لیستی از ارجاعاتی که در گذشته از کمیسیون اصل ۹۰ به سازمان بازرسی که بعضا بدون پاسخ مانده است، تهیه شد در اختیار رئیس سازمان کل کشور قرار گرفت تا در آینده پرونده ها بر زمین مانده جمع شود، ما موظفیم که پرونده هایی که از گذشته تشکیل شده است تا انتها پیگیری کنیم تا پرونده مختومه شود، قرار شد این موارد در بازه مدت کوتاهی بین کمیسیون و سازمان تعیین تکلیف شود تا تحول جدیدی که در حوزه مسئله محوری در مجلس به دنبال آن هستیم تحقق یابد.

وی با اشاره به افزایش همکاری بین کمیسیون اصل ۹۰ و سازمان بازرسی کل کشور گفت: در این جلسه یکی دیگر از نکاتی که مورد بررسی قرار گرفت این بود که اعضای کمیسیون اصل ۹۰ بر موضوع هماهنگی بیشتر بین مجموعه سازمان بازرسی و کمیسیون با مواجهه با برخی موضوعاتی که نیازمند کمک دستگاه قضا برای تسریع رسیدگی و صدور حکم است تاکید کردند که مورد قبول رئیس سازمان بازرسی قرار گرفت.

سخنگوی ‌کمیسیون اصل نود مجلس افزود: در جلسه درباره برخی مصادیق پرونده هایی که در جریان است به بحث بررسی نشستیم و قرار شد تیم های تخصصی در سازمان بررسی تشکیل و مباحث را بررسی کند و نظر سازمان بازرسی در مورد این پرونده ها به سرعت اعلام شود. در ادامه هم قرار شد که این دست جلسات بین کمیسیون و سازمان بازرسی ادامه پیدا کند.

رییس کمیته سیاسی، نظامی و امنیتی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: ضمن اینکه بیان شد کمیسیون و سازمان می توانند از ظرفیت ایجاد نظام مسائل در حوزه های مختلف تعریف شود، رئیس سازمان بازرسی بیان کرد برای اینکه مسائل روز زمین نمانده، علاوه بر ظرفیت ایجاد نظام مسائل، ۳۰ درصد ظرفیت سازمان را برای بررسی مسائل روز اختصاص می دهد.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مسئله دیگر مورد تفاهم طرفین قرار گرفت موضوع ترک فعل ها در دستگاه های مختلف اجرایی بود که مقرر شد درباره این موارد کمیسیون و سازمان بازرسی به صورت جدی ورود کنند، توافق و تفاهم این بود برخی مسائل کشور این است که مشکل آنجا رقم می خورد که مسئول اجرایی، نهاد اجرایی امری را اجرا نمی کند که همین ترک فعل زمینه بعدی برای مشکلات کشور می شود.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید