تعمیر خانه‌های عالم روستایی اسدآباد ۱۰۰ میلیون اعتبار می‌خواهد

[ad_1]

ایسنا/همدان رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اسدآباد گفت: شهرستان اسدآباد دارای ۱۰ خانه عالم روستایی است که تعمیر و تجهیز این خانه ها به اعتباری افزون بر ۱۰۰ میلیون تومان نیاز دارد.

حجت الاسلام روح‌الله رستمی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه اسدآباد از سرانه پایینی در خانه های عالم روستایی سطح استان برخوردار است، اظهار کرد: با توجه به ظرفیت روستاهای شهرستان در حال حاضر اسدآباد نیازمند ۲۰ خانه عالم دیگر است و توسعه خانه های عالم در روستاها باید سرعت بگیرد چراکه خانه های عالم زمینه ساز ترویج احکام دینی می شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اسدآباد افزود: در حال حاضر برای چهار روستای شهرستان از جمله خاکریز، طویلان و حسام آباد پیشنهاد ساخت خانه عالم را به استان ارائه داده ایم که منتظر پاسخ این مکاتبه هستیم.

وی تصریح کرد: با هماهنگی به عمل آمده اداره کل تبلیغات اسلامی استان از این پس ۵۰ درصد از هزینه ساخت ساختمان خانه های عالم را قرارگاه سازندگی و ۵۰ درصد را مردم و اهالی روستا و دستگاه های اجرایی چون فرمانداری ها پرداخت خواهند کرد که در صورت موافقت با پیشنهاد شهرستان برای ساخت خانه عالم در چهار روستای دیگر اسدآباد، این شهرستان نیز از این امر مستثنی نخواهد بود.

رستمی، تعداد روحانی مستقر در خانه های عالم شهرستان را شش نفر و روحانیون طرح هجرت را چهار نفر برشمرد و تصریح کرد: نبود سطوح عالیه در حوزه علمیه شهرستان و نبود خانه سازمانی برای روحانیون مقیم از جمله مشکلات موجود تبلیغات اسلامی در این شهرستان به شمار می رود.

وی با اشاره به ضرورت وجود دارالتبلیغ در شهرستان تصریح کرد: وجود دارالتبلیغ در شهر اسدآباد موجب آن خواهد بود که در دعوت از سخنرانان، فعالان فرهنگی و اندیشمندان، قاریان قرآن کشوری پررنگ تر فعالیت داشته باشیم.

رستمی در پایان با تأکید بر ضرورت توجه به ایجاد سطوح عالیه در حوزه علمیه برادران و خواهران اسدآباد گفت: بسیاری از طلاب که تحصیلات خود را در حوزه شهرستان به پایان می رسانند، به علت نبود سطوح عالیه تدریس در حوزه اسدآباد مجبور به ترک شهرستان می شوند که این افراد بزرگترین سرمایه های انسانی شهرستان به شمار می روند و نیاز است در این راستا نسبت به این امر مهم توجه ویژه ای شود.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید