تصاویر «میدل ایست آی» از این روزهای بیمارستان مسیح دانشوری

[ad_1]

با گسترش شیوع بیماری کووید-۱۹ در تهران، بیمارستان مسیح دانشوری از همان ابتدا فعالیت خود را در مقابله با این همه‌گیری آغاز کرده و پزشکان و پرستاران آن به طور شبانه روزی در تلاش برای نجات جان بیماران‌اند.

به گزارش ایسنا، پایگاه خبری میدل ایست آی در گزارشی با عنوان «یک روز زندگی در بیمارستان مسیح دانشوری در بحبوحه شیوع کرونا» به انعکاس تلاش کادر درمان این بیمارستان در این ایام کرونایی پرداخته است که در پی می آید:

بخش گوش و حلق و بینی بیمارستان مسیح دانشوری مانند سایر بخش‌های این بیمارستان به بخش ویژه‌ای برای بیماران مبتلا به کروناویروس جدید تبدیل شده است.

 

ایران یکی از کشورهای خاورمیانه است که درگیر همه‌گیری کروناویروس شده و شمار مبتلایان به این ویروس در آن در حال نزدیک شدن به رقم ۹۰ هزار نفر است.

در اوایل شیوع بیماری کووید-۱۹ در پایتخت، بیمارستان مسیح دانشوری تهران با هجوم صدها نفری که علائم این بیماری را بروز داده و خواهان دادن تست کرونا بودند، مواجه شد؛ به طوری که کارکنان و کادر درمانی این بیمارستان به طور ناگهانی در خط مقدم مقابله با بیماری‌ای قرار گرفتند که هم‌اکنون در سراسر دنیا به طور گسترده‌ای شیوع یافته است.

روحیه همکاری در میان کادر درمانی بیشتر شده و در بسیاری از تصاویر منتشر شده در رسانه‌ها کادر درمانی به چشم می‌خورند که در آماده شدن و پوشیدن تجهیزات مقابله‌ای با کرونا به یکدیگر کمک می‌کنند.

فشار کار بر کادر درمانی بیمارستان مسیح دانشوری بسیار زیاد است. تصویر زیر عینک‌ یک عضو کادر پزشکی اورژانس بعد از چند ساعت کار مداوم در خط مقدم مقابله با کرونا را نشان می‌دهد که سراسر بخار گرفته است.
 

در تصویر زیر نیز یک پرستار در بخش بیماری‌های عفونی بیمارستان مسیح دانشوری را نشان می‌دهد که به یک بیمار مبتلا به کووید-۱۹ برای دسترسی به اکسیژن کمک می‌کند.

با کم شدن هراس اولیه، این بیمارستان عملیات مقابله با کرونای خود را سازماندهی مجدد کرده و تمامی ۲۰ بخش خود را به مقابله با این ویروس و قربانیان آن اختصاص داد.

تصویر زیر پرستاران بخش مراقبت‌های ویژه این بیمارستان‌اند که به بیماران کووید-۱۹ داروهایشان را تزریق می‌کنند.

هم‌چنین این تصویر یک پرستار  باتجهیزات محافظ شخصی را نشان می‌دهد که در حال انجام وظیفه در یکی از بخش‌های بیمارستان بوده که اکنون به مراقبت از بیماران کرونا اختصاص یافته است.

پرستاران این بیمارستان بعد از ساعات طولانی کار برای تماس با خانواده و دوستانشان زمانی برای استراحت می‌یابند.

تصویر زیر نیز یک بیمار مبتلا به کووید-۱۹ را نشان می‌دهد که در بخش بیماری‌های عفونی مسیح دانشوری نماز می‌خواند.

یک بیمار مبتلا به کروناویروس که از روزهای طولانی بستری خسته شده می‌گوید که بعد از این چند روز سپری کردن در بیمارستان اکنون احساس نگرانی دارد.

پرستاران و پزشکان مجبورند روزها و شب‌های طولانی را در بیمارستان و در خط مقدم مبارزه با کرونا بگذرانند و بسیاری از پزشکان و پرستاران بازنشسته برای کمک به پرسنل خسته مجدد به کار بازگشتند.

یک بیمار مبتلا به کووید-۱۹  که  دچار مشکلات شدید تنفسی شده است، می‌گوید اکنون احساس بهتری دارد و امیدوار است به زودی از بیمارستان مرخص شود.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

Posted in متفرقه


Leave a Comment:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *