بیش از ۹۰ درصد مدارس منطقه به شبکه اینترنت متصل هستند

[ad_1]

ایسنا/زنجان مدیر آموزش و پرورش خدابنده گفت: بیش از ۹۰ درصد مدارس منطقه به شبکه اینترنت متصل هستند که با تهیه اطلس دانش‌آموزی، دانش‌آموزان از شبکه شاد و اینترنت چه به‌صورت حضوری و غیرحضوری از آموزش‌های لازم بهره‌مند خواهند شد.

قاسم‌علی افشاری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به وضعیت کرونا در خدابنده، اظهارکرد: با حمایت‌هایی که از طرف اداره‌کل آموزش و پرورش استان صورت گرفت و با دریافت مواد ضدعفونی‌کننده از این اداره‌کل و توزیع آن بین مدارس شهرستان و نیز کمک‌های اولیای دانش‌آموزان، توانستیم مدارس را آماده تحصیل کنیم.

وی با اشاره به نحوه ضدعفونی مدارس شهرستان، افزود: با کمک بسیج سازندگی و شهرداری شهرهای قیدار، سجاس، کرسف، نوبهار، دهیاری روستاها و نیز کارشناسان شبکه بهداشت و درمان شهرستان و با نظارت عوامل اجرایی مدارس این اماکن ضدعفونی شدند.

این مسئول با بیان اینکه تهیه گوشی هوشمند برای خانواده‌های کمبضاعت از دغدغه‌های مسئولان آموزش و پرورش شهرستان است، اظهار کرد: برای رفع مشکل، تشکیل کلاس‌های حضوری در مناطق کمجمعیت در اولویت بوده و در صورت بروز مشکل، تاکید بر استفاده از آموزش شبکه‌های رسانه ملی است تا سلامتی دانش‌آموزان دچار خطر نشود؛ چراکه عقب‌ماندگی از تحصیل قابل جبران است ولی سلامتی نه! این در حالی است که با احصا آمار مربوط به دانش‌آموزان فاقد گوشی هوشمند، منتظر تصمیم‌گیری اساسی از سوی مسئولان ذی‌ربط هستیم.

مدیر آموزش و پرورش خدابنده با بیان اینکه در بخش مرکزی حدود ۲۰ هزار دانش‌آموز در مدارس این شهرستان مشغول تحصیل هستند، گفت: بیش از ۹۰ درصد مدارس منطقه به شبکه اینترنت متصل هستند که با تهیه اطلس دانش‌آموزی، دانش‌آموزان از شبکه شاد و اینترنت چه به‌صورت حضوری و غیرحضوری از آموزش‌های لازم بهره‌مند خواهند شد.

افشاری با اشاره به فعالیت هنرستان‌های کاردانش و فنی حرفه‌ای این شهرستان، خاطرنشان کرد: هنرستان‌ها با تراکم زیاد دانش‌آموزان در کلاس‌ها مواجه نیستند و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی راحت‌تر انجام می‌شود.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید