بک لینک چیست؟

زمانی نه چندان دور با اینترنت dial up ما برای دیدن کامل یک سایت باید چند دقیقه منتظر میماندیم. سرعت اینترنت بعضی از اپراتورهای تلفن همراه به چند مگ در ثانیه میرسد و این یعنی افراد برای دیدن سایت شما زیاد وقت تلف نمیکنند. این کار توسط سایر مکان های معتبر در اینترنت (صفحات ، سایتها ، افراد و غیره) که با وب سایت شما ارتباط برقرار می کنند، انجام می شود و به طور مؤثر کیفیت مطالب را بهبود می بخشد. توضیحات متا، توضیحاتی هستند که گوگل در هنگام نشان دادن صفحه­ شما بهعنوان نتیجه، به شکل گزیده­ای کوتاه به جستجوگر نشان می­دهد. این امر به شما این امکان را می­دهد که واقعاً وارد ذهن کاربر خود شده و راه خود را به سمت یک تجربه کاربری (UX) فوقالعاده، مهندسی معکوس کنید. هر چه میزان داده­ای که آنها تقاضا دارند کوچکتر باشد، سرور شما هم زودتر آنها را می­فرستد.

زمانی که فردی آدرس وبسایت شمارا در مرورگر خود تایپ می­کند، این فرد «تقاضایی دارد» که سرور شما بر بستر اطلاعات می­فرستد. هرچه ضخامت (شبکه تارِ) لینک­ها بین صفحات شما بیشتر باشد، عنکبوت­ها هم راحت­تر می­توانند به همه آنها دسترسی پیدا کنند این خود باعث میشود که موتور جستجو هم درک بهتری از سایت شما به دست بیاورد. درحال تلاش برای ارتقا و بهبود فرایندهای رتبهبندی خود هستند تا بهترین تجربهی ممکن را برای کاربران خلق کنند. اما سوال واقعی اینجاست که آیا سئو خارج از سایت به رتبهبندی سایت شما در نتایج موتورهای جستجو کمک میکند؟ هنگامیکه گوگل هدف جستجوی کاربر را مشخص کرد، آنها محتوای رتبهبندی صفحات وب را بررسی میکنند تا بفهمند کدام یک از اینها مهمتر است. سایت ConversionXL راهنمای عالی در مورد نحوه­ حصول اطمینان از عملکرد فوقالعاده تجربه کاربری، منتشر کرده است. برای اینکه در ارائه پاسخ­های مستقیم عملکرد خوبی داشته باشید، ماز (Moz) لیستی از تمامی جنبه­های مهم آن آماده کرده است که شما باید آنها را به خاطر داشته باشید. به همین خاطر معمولا در جاهایی که وب مستر و مدیر سایت کنترل کمی بر روی لینک های برگشتی دارد، لینک ها از نوع نوفالو می باشند.

گوگل اهمیت ویژه ای برای تخصصی بودن مطلب در نظر می گیرد؛ درنتیجه به خاطر اینکه همه افراد مطلب صفحه شما را متوجه بشوند، از تخصصی بودن موضوع کم نکنید یا حداقل در بخشی از محتوایتان به صورت کاملا تخصصی موضوع را مورد بررسی قرار دهید. یکی از اشتباهات رایج این است که فکر کنید همه چیز در صفحه شما باید اصیل و مبتکرانه باشد. برای همین سئو کارهای ماهر می دانند که باید از کجاها لینک بگیرند تا سایت توسط گوگل پنالتی و جریمه نشود. اما در این دوره آموزشی قصد دارم روش هایی را برای لینک سازی به شما یاد بدهم که حتی خودتان هم باورتان نشود که لینک سازی شما مصنوعی و غیر طبیعی است. می­توانید از ابزار Test My Site گوگل استفاده کنید تا سریع عملکرد سایت خود را ببینید.( یا سایت شما چقدر دیگر کار لازم دارد). ابزار دیگر موردعلاقهی من برای اندازهگیری سرعت صفحه برحسب زمان، gtmetrix است.

حتی می­توانید HTML را در هنگام کار و تنها با استفاده از برگه تقلبی ساده­، مثل برگه­ای که در این صفحه وجود دارد، یاد بگیرید. اما به هر حال مهم هستند، پس شما باید از آنها استفاده کنید. اما به عقیده شما دلیل ذکر شبکه های اجتماعی جز تکنیک های سئو خارجی چیست؟ سئو به دو دسته اصلی سئو داخلی و سئو خارجی تقسیم میشود. معماری سایت شامل چند مورد ساده میشود که هرکسی قادر است انجام دهد و برای اینکه رتبه­بندی سئو بهبود پیدا کند، باید به آنها رسیدگی شود. پست دوباره محتوای خود در سایت­های دیگر یا انتشار دوباره­ پست­های مهمان در سایت خود، به سئو شما آسیب نمی­رساند مگر اینکه آن را به شکل اشتباه (اسپم وار) انجام دهید. کسب بک لینک بیشتر( البته به شریط رعایت اصول لینک سازی ) به شما کمک می کند تا در موتورهای جستجو مانند یاهو ، گوگل و بینگ رتبه بندی بالاتری داشته باشید. یک سایت با تعداد زیادی بک لینک از سایت های معتبر، رتبه بالاتری نسبت به سایت دیگر با بک لینک کمتر یا با لینک هایی از سایت های بی اعتبار، کسب خواهد کرد.

نکته مهم دیگر این است که باید در سایتهای مرتبط با موضوع سایت خود پست مهمان درج کنید، زیرا لینکدهی سایتهای غیر مرتبط ارزشی از نظر موتورهای جستجو ندارد. بطور مثال سایت های زیادی در صفحات خود به سایت آمازون ارجاع میدهند که معمولا در جملات آنها کلمه “Books” به چشم میخورد به همین دلیل شما با جستجوی این کلمه در گوگل سایت آمازون را در رتبه دوم و بعد از کتابخانه گوگل مشاهده خواهید کرد ولی برای سایت آمازون به این وسعت و قدرت، کلمه “Cars” بعنوان یک کلمه کلیدی شناخته نمیشود زیرا هیچ لینک ورودی مناسبی برای آن ندارد. خوشبختانه با وجود سایت­های آموزشی همانند رادکام همه آن چیزی را که نیاز است در مورد HTML بدانید در یک چشم بهم زدن و بهصورت رایگان فرا خواهید گرفت. از زمانی که گوگل الگوریتم پنگوئن (Penguin algorithm) را توسعه داد، چشم انداز بک لینک به طور کلی تغییر یافت. گوگل از متاداده سایت شما استفاده می­کند و این متادادهها شامل تگ­های عنوان و توضیحات متا هم می­شود. بهترین روش دریافت بک لینک تولید محتوای خوب که باعث شود، دیگران به شما لینک بدهند موثرترین و بهترین روش دریافت بک لینک می باشد. به تفسیر کامل محتوا و نحوه تولید آن پرداختهایم.

صحبت کردن از اهمیت موبایل و استفاده آن در بین مردم شاید بیهوده مینمایند. کار خود را با کاهش تعداد تقاضاهای متوسط شروع کنید و اگر ممکن بود تعداد آنها را به کمتر از ۵۰ مورد توصیهشده گوگل برسانید. ازآنجاکه باید کلمات کلیدی هدف خود را در عنوان مقاله و متن آن بیاورید، نیاز است که پیش از شروع به نوشتن، کلمات کلیدی خود را انتخاب کنید. همانطور که می بینبید یک لینک از سایت قرار داده شده است. اگر می خواهید کیفیت سایت خود را در Google بهبود ببخشید ، به بک لینک نیاز دارید. در وردپرس می­توانید این کار را با ایجاد نقشه سایت با افزونه ساده Google XML Sitemaps به راحتی انجام داد. عنکوبتهای گوگل با استفاده از نقشه سایت به تمام اجزای تعریف شده سایت دسترسی خواهند داشت. اگر تمام بک لینک هایی که دریافت می کنید با یک عنوان باشند و تنها با یک کلمه کلیدی لینک دریافت کنید کاری بیهوده بوده و تاثیری نخواهد داشت. اگر یک شبکه pbn شخصی ندارید می توانید اقدام به خرید بک لینک نمایید ، البته به شرط رعایت اصول ثبت بک لینک و تجزیه تحلیل اتوریتی و رنک سایت هایی که می خواهید از آنها لینک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید