به وصیت نامه امام نمی‌توان تقطیع شده و گزینشی پرداخت

[ad_1]

نماینده اقلیت‌های مسیحی در مجلس دهم اظهار کرد: وصیت نامه امام (ره)یک پیکره منسجم است و نمی‌توان بخشی از آن را به بخشی دیگر اولویت دارد؛ چرا که همه این موارد در کار هم در اندیشه امام (ره)مورد اهمیت واقع شده است.

یوناتم بت‌کولیا در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به ایام رحلت امام خمینی(ره) اظهار کرد: قیام امام در 15 خرداد باعث شد که ایران در شرایطی قرار گیرد که مردم به امید ایجاد آرامش در زندگی خود و با توجه به فرمایشات امام(ره) در نوفل لوشاتو حضور قابل توجهی در جریان انقلاب داشته باشند و  آن نهضت را به پیروزی برساندند.

وی افزود: کاش امام کمی بیشتر عمر می ‌کرد و درکنار ما می‌بود که شاید اگر چنین می‌شد امروز شرایط فرق می‌کرد. امام خمینی(ره) همیشه برای مردم امید بخش عمل می‌کردند و مسائل را به صورتی پیش می‌برند که آرامش ایشان جامعه را نیز آرام می‌کرد.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که محبوبیت امام(ره) در جامعه را می‌توان در مراسم تشییع پیکر ایشان دید، اظهار کرد: امام(ره) در طول دوره رهبری خویش با سخت ترین مشکلات رو به رو شد ونزدیک ترین دوستان خود را با ترور از سوی کسانی که بوی انسانیت نبرده بودند از دست داد و کار به قدری سخت شد که شخصیتی مثل آیت الله بهشتی که امام(ره) او را یک ملت می‌دانست به شهادت رسید. اما همه این موارد امام راحل را از پیشبرد مسائل و ایستادگی برای حفظ انقلاب ناامید نکرد.

بت‌کولیا با اشاره به  جایگاه وصیت نامه سیاسی امام خمینی(ره) در  مسائل امروز کشور اظهار کرد:  امام در وصیت نامه خویش مواردی را مطرح کردند که اگر هر کس علاقه به آینده مردم ایران و کشور مان داشته باشد و پیشرفت آن را بخواهد باید به آن عمل کند.

وی تاکید کرد: ایشان در وصیت نامه خود از مسوولان می‌خواهند که نظارت خود را بر کار یکدیگر و مخصوصا نظارت مجلس بر کار قوه مجریه به خوبی انجام شود. اگر در این زمینه خود من که 5 دوره نماینده مجلس بودم عملکرد بهتری داشتم قطعا شرایط امروز فرق می‌کردو بسیاری از مسائل ما حل شده بود، اما در حال حاضر در شرایطی قرار گرفتیم که باید به مردم کمک کنیم که بتوانند مسائل سخت این روزها را پشت سر بگذارند.

نماینده مردم اقلیت‌های مسیحی در مجلس دهم تاکید کرد: وصیت نامه امام(ره) را نمی‌توان تقطیع شده و گزینشی مورد توجه قرار داد این وصیت نامه یک پیکره منسجم دارد و اگر بخواهیم فرقی میان نکات مطرح در آن بگذاریم و بخشی را به بخش دیگر اولویت ببخشیم، خلاف نظر امام(ره) عمل کرده‌ایم. اگر امام راحل  به موضوع حقوق مردم در این وصیت نامه اشاره می‌کنند این موضوع همان قدر باید مورد توجه باشد که به مسائل مربوط به روابط بین المللی جمهوری اسلامی در آن وصیت نامه توجه می‌شود.

انتهای پیام

[ad_2]

Source linkLeave a Comment:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *