به دنبال مچ‌گیری از دولت نیستیم

[ad_1]

ایسنا/اصفهان نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان به دنبال مچ‌گیری از دولت نیستند، بلکه دنبال این هستیم که دست دولت را بگیریم تا بتواند کارهای بهتری انجام دهد.

عباس مقتدایی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص لزوم تعامل میان مجلس و دولت برای پیش برد امور کشور، اظهار کرد: یکی از نکات مهمی که باید مورد توجه باشد ضرورت همکاری حداکثری برای حل مشکلات مردم است و دولت و مجلس دو مجموعه و یا جزیره جدا از یکدیگر نیستند، بلکه مجموعه‌های به هم پیوسته و مرتبط هستند که هر یک وظایف و تکالیفی را بر عهده دارند.

وی افزود: اما در عین حال وظیفه نظارت بر حسن اجرای قوانین و عملکردها و ریل‌گذاری حرکتی دولت بر عهده مجلس است و موضوعات اجرایی و عملیاتی و محقق کردن قوانین و مطالبات نمایندگان بر عهده دولت است، بنابراین دولت و مجلس در صورت تعامل و همکاری می‌توانند امور مربوط به کشور را به پیش برند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: این تعامل و همکاری حد و حریم‌هایی دارد به این معنا که نه دولت مجلس می‌شود و نه مجلس دولت؛ بلکه هر کدام وظیفه خاص خود را دارند، اما در عین حال همیشه این‌گونه است که در همکاری و همراهی بهره‌وری‌ها افزایش پیدا می‌کند. به همین جهت معتقدم برای پیش برد مسائل استان و شهرستان اصفهان باید حداکثر همکاری و همدلی میان مسئولان ایجاد شود به همین جهت است که نمایندگان شهرستان اصفهان در فضایی تعاملی به دنبال حل مشکلات هستند.

مقتدایی تصریح کرد: برای تداوم این روند و برای حل مشکلات مردم آماده همکاری با تمام دستگاه‌های اجرایی هستیم به گونه‌ای که بتوانیم مشکلات این دستگاه‌ها را حل کنیم و آماده نظارت بر عملکردها در بالاترین سطح بوده تا موانع و مشکلات را گوش‌زد کنیم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: نمایندگان به دنبال مچ‌گیری از دولت نیستند، بلکه دنبال این هستیم که دست دولت را بگیریم تا بتواند کارهای بهتری انجام دهد. خوشبختانه تعاملی که در هفته‌های گذشته میان مسئولان استان و نمایندگان بوده است نشان می‌دهد که می‌توانیم در ماه‌های باقی مانده از عمرِ دولت فعلی، با همکاری سازنده، کارهای مفیدی انجام دهیم.

وی گفت: نمایندگان موظف هستند وظایف نظارتی خود را انجام دهند و اگر مسئولی کفایت لازم برای انجام کارها را نداشته باشد از وزیر مربوط پیگیری‌های لازم به عمل خواهد آمد.

مقتدایی خاطرنشان کرد: به نظرمی رسد هم‌اکنون روندها به سمت همکاری و تعامل میان دولت و مجلس است، اما قضاوت نهایی در این زمینه هم اکنون زود است. باید صبر کنیم تا ببینیم مسئولان اجرایی شهرستان و استان تا چه حد حاضرند از این ظرفیت و توانمندی‌های مجلس استفاده کنند. 

انتهای پیام

[ad_2]

Source linkLeave a Comment:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *