بهترین کمبرند چرم مردانه چیست

کمربند یک گروه انعطاف پذیر یا بند ، به طور معمول ساخته شده از چرم ، پلاستیک، و یا سنگین پارچه ، فرسوده اطراف طبیعی کمر (به عنوان تا آنجا پایین یا در نزدیکی آن باسن ). انتهای یک کمربند برند آزاد است. و یک سگک کمربند را با محکم کردن یک سر آن به قسمت دیگری از تسمه، در انتهای دیگر یا نزدیک آن، به حلقه تبدیل می کند. اغلب، حلقه حاصل کوچکتر از باسن است. کمربندها به دلیل تنوع در اندازه‌های کمر، طول‌های زیادی دارند، و بیشتر کمربندها را می‌توان در سگک آن تنظیم کرد تا متناسب با کمر کاربر باشد.

 

 

کمربندها برای محکم کردن یا نگه داشتن لباس‌ها مانند شلوار ، شلوارک و دامن به‌طور متفاوتی استفاده می‌شوند . حمل اشیاء، مانند ابزار و سلاح؛ و برای تعریف یا برجسته کردن کمر.

 

 

یک کمربند که روی شلوار بسته می شود. سه نوع حلقه کمربند قابل مشاهده است: یک حلقه دوخته شده به خود لباس (وسط)، یک حلقه نگهدارنده متصل به کمربند (سمت چپ) و یک حلقه آزادانه جداشدنی (راست)

برخی از لباس‌ها دارای یک سری حلقه‌های کمربند در قسمت کمر هستند که می‌توان از آن‌ها کمربند را نخ کرد. علاوه بر این، بسیاری از کمربندها دارای یک “حلقه نگهدارنده” هستند که به یک انتها، در نزدیکی سگک چسبانده شده است. حلقه نگهدارنده پس از کمانش تسمه از تکان خوردن انتهای آزاد تسمه جلوگیری می کند. برخی از کمربندها همچنین دارای یک نوک انتهایی (از فلز یا چرم) هستند که انتهای آزاد کمربند را می پوشاند تا از آسیب محافظت کند. [1]

 

در لباس‌ها، روپوش‌ها و لباس‌های مجلسی، کمربندها لباس را بالا نمی‌برند، بلکه ممکن است کمر آن را بکشند و آن را مشخص یا برجسته کنند. این لباس ها به دلیل اینکه با آویزان شدن از شانه ها یا اصطکاک روی تنه موقعیت خود را بر روی بدن حفظ می کنند، برای بلند ماندن نیازی به کمربند ندارند. وسعت کمربند فرسوده با چنین لباس نیاز به اندازه حلقه کمربند محدود نمی شود: برخی از کمربند گسترده ای به نام cinchers کمر با هم همپوشانی دارند کرست در ظاهر و عملکرد.

 

کمربندهایی که لباس را نگه می‌دارند با اصطکاک کار می‌کنند و اغلب از دور باریک (و فشردگی) بالاتنه بالای باسن بهره می‌برند. ( بند لباس است که توسط برگزار می شود:، نیز به نگه دارید تا مانند لباس به عنوان شلوار، تکیه بر اصطکاک، فشرده سازی، و نسبت دور کمر به دور باسن، اما در حفظ فاصله بین شانه از پوشنده لباس و کمر از پوشاک مورد استفاده قرار آویزان کردن (آویز کردن)، بدون نیاز به اصطکاک و فشردگی تسمه؛ و همین اصل در لباس‌های سربند نیز صدق می‌کند . کمربند بند بند (که به آن کمربند آویزان نیز می‌گویند) از هر دو روش استفاده می‌کند: تسمه موقعیت خود را روی بدن با اصطکاک حفظ می‌کند و /یا فشرده سازی در یا نزدیک کمر و/یا با کوچکتر بودن از باسن و حفظ می شودموقعیت جوراب بر روی پاها با تعلیق. جوراب جوراب مانند کمربند آویز کار می کند، اما فقط برای یک پا، نوار بالایی جوراب به جای کمر، دور ران یا ساق پا بسته می شود. یک بند ساده ، نواری که برای نگه داشتن جوراب بافی روی یک پا پوشیده می شود، مانند یک کمربند با استفاده از اصطکاک و فشرده سازی عمل می کند.)

 

کمربندها اغلب به عنوان لوازم جانبی مد، با رنگ‌ها، سبک‌ها و پوشش‌های بسیاری استفاده می‌شوند. در خرده‌فرهنگ فلزات سنگین ، از تسمه‌های گلوله‌ای و تسمه‌های گلوله‌دار استفاده می‌شود. سگک‌های کمربند، که اغلب از فلز ساخته می‌شوند، از روکش‌های ساده و تک رنگ گرفته تا بشقاب‌های کمربند تزئین شده با تصاویر برجسته یا نقش برجسته یا آرم‌های چند رنگ متفاوت هستند. کیسه به اشیاء حمل، مانند کیف پول سکه ، جلد اسلحه با قابلیت ، غلاف ، و inrōs ، می توان به کمربند متصل شده و به جای یک لباس استفاده می شود جیب . بسیاری از کمربندها برای یک جنس یا جنس دیگر، علیرغم کارایی جهانی، به بازار عرضه می شوند.

 

کمربندها از عصر برنز به عنوان لباس مردانه ثبت شده اند . هر دو جنس بسته به روند مد از آنها استفاده کرده اند. در دنیای غرب، کمربند برای مردان رایج‌تر بوده است، به استثنای اوایل قرون وسطی ، اواخر قرن هفدهم مانتو ، و ترکیب دامن/بلوز بین سال‌های 1901 و 1910 . سگک های کمربند آرت نوو اکنون به اقلام کلکسیونر تبدیل شده اند.

 

 

قلاب کمربند استخوانی احتمالی در لایه‌های عصر مفرغ یانیک تپه ، شمال شرقی دریاچه ارومیه، ایران یافت شد.

در نیمه دوم قرن نوزدهم و تا جنگ جهانی اول ، کمربند یک بخش تزئینی و همچنین کاربردی از یونیفرم نظامی، به ویژه در میان افسران بود. در نیروهای مسلح پروس ، روسیه تزاری ، و دیگر کشورهای اروپای شرقی، معمول بود که افسران به شکم خود فشار بیاورند و شکمشان را بیرون بیاورند، کمربندهای پهن دور کمر، در قسمت بیرونی لباس، هر دو برای حمایت یک سابر و به دلایل زیبایی شناختی. این کمربندهای محکم بسته شده برای کشیده شدن به کمر و ایجاد هیکلی آراسته به پوشنده، بر شانه های پهن و سینه ای متورم تأکید می کند. اغلب این کمربند فقط برای تأکید بر کمر کوچک شده توسط کرست استفاده می شودپوشیدن زیر یونیفورم، رویه ای که به ویژه در طول جنگ های کریمه رایج بود و اغلب توسط سربازان جبهه غربی مورد توجه قرار می گرفت [ توضیحات لازم ] . کاریکاتوریست های سیاسی روز [ کی؟ ] اغلب کمر بستن سربازان را به صورت کمدی به تصویر می‌کشد، و برخی از کارتون‌ها باقی مانده‌اند که نشان می‌دهد افسران توسط افراد پایین‌ترشان بسته می‌شوند، عملی که مطمئناً ناراحت‌کننده بود، اما ضروری و تحمیلی تلقی می‌شد.

 

 

ساخته شده از الماس تراش سنگی که روی کمربند طلایی تعبیه شده است.

در دوران مدرن، مردان شروع به بستن کمربند در دهه 1920 کردند، زیرا کمر شلوار به خط پایین تر افتاد. قبل از دهه 1920، کمربندها بیشتر جنبه تزئینی داشتند و با ارتش مرتبط بودند. علاوه بر این، قبل از آن شلوار حتی حلقه کمربند نداشت. به عنوان لباس ورزشی، شلوارهایی با حلقه کمربند در قرن نوزدهم وجود داشتند. امروزه استفاده از کمربند برای مردان با شلوار رایج است. در ایالات متحده، کمربندهای نظامی به‌خوبی در مراسم‌های لباس پوشیدن یا هنگام بازرسی بسته می‌شوند تا تصوری از تناسب اندام و نظم را به شما منتقل کنند. از سال 1989 به بعد، استانداردهای نظامی ایالات متحده در مورد بستن کمربند در طول فعالیت های عادی و غیر وظیفه تا حدودی آرام تر شده است تا از اثرات مضر انقباض بیش از حد طولانی مدت شکم جلوگیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید