بنابراین جابجایی خالصی صورت نگرفته است

رینگ پیستون چیست و چه وظایفی دارد؟ همچنین با بررسی انواع و جنس آن دریابیم که تا چه حد احتمال خرابی آن وجود دارد و چگونه میتوان از این خرابیها پیشگیری کرد. هر چند با این روش خودش هم نتوانست بازی کند ولی به هر حال اقداماتی انجام داد که از ویژگیهای مثبت پرسپولیس جلوگیری کرد. در سال ۱۸۹۰ میلادی آکروید استوارت حق امتیاز ساخت موتوری را دریافت کرد که در آن هوای خالص در سیلندر موتور متراکم میگردید و سپس (به منظور جلوگیری از اشتعال پیشرس) سوخت به داخل هوای متراکم شده تزریق میشد، این موتورهای با فشار پایین بودند؛ و برای مشتعل ساختن سوخت تزریق شده از یک لامپ الکتریکی یا روشهای دیگر در خارج از سیلندر استفاده میشد. معمولا روی دامنهی پیستون در بالا و پایین سوراخهای ریزی نیز جهت نفوذ روغن به داخل پیستون تعبیه میشود. فاصله سیلندر و پیستون را که همان لقی پیستون میگویند روغن پر میکند که حرکت راحتتر پیستون را به همراه دارد. سیستم روغن کاری سیستم روغن کاری باعث میشود که موتور شما به نرمی کار کند و با استفاده از روغن تحت فشار برای روانکاری و کاهش اصطکاک، مانع از ساییدگی قطعات متحرک piston 0.25 میشود.

این عضو متحرک که یک سر آن داخل محوطه سیلندر است و از پایین به وسیله شاتون به میل لنگ متصل شده است، پیستون نام دارد. فشار زیاد گازهای محترق شده پیستون را به طرف پایین میراند. حرکت خطی بالا به پایین آن نیز منشاء نیروی موتور است به این ترتیب که با پایین آمدن بر اثر فشار گازهای ناشی از احتراق درون سیلندر نیروی ایجاد شده از انفجار هوا و سوخت را به بخشهای دیگر موتور منتقل میکند. این رینگ ها در داخل شیارهای پیستون قرار دارند و از خروج مخلوط سوخت و هوا از بالای محفظه احتراق جلوگیری می کنند تا فرآیند انفجار و حرکت پیستون به سهولت انجام شود. پیستون همچنین کمک به خروج دود ناشی از احتراق از سیلندر میکند. پیستون های چدنی به دلیل سنگینی و همچنین بدنه بزرگتر تنها در خودروهای دیزلی با قدرت بالا استفاده میشوند. همچنین قطر پیستون طوری در نظر گرفته میشود که نسبت به سیلندر لقی لازم را داشته باشد و به راحتی در آن حرکت کند. دیواره پیستون در این سطح پایینی گرد و به شکل بیضی طراحی میشود که ضمن فراهم آوردن حرکت سهلترش در سیلندر، پس از انبساط این قطعه در اثر حرارت بالای محفظه احتراق، کاملا فرم استوانه به خود میگیرد.

تفاوت وزن و اندازه پیستونها ضمن برهم زدن تعادل وزنی موتور منجر به ناهماهنگی عملکرد بخشهای مختلف آن میشود. موتورهای خودروهای درون سوز از تعدادی قطعات و بخشهای مختلف تشکیل شدهاند که در تمام انواع آنها ثابت است و وجودشان لازم و حیاتی. قسمتهای اصلی پیستون ها در انواع مختلف تفاوتی ندارند. این عضو استوانهای شکل که قسمت بالایی آن برای موتورهای مختلف میتواند تخت، محدب یا مقعر باشد، به وسیله رینگ پیستون در محوطه داخلی سیلندر آب بندی میشوند. شیار رینگ: در قسمت بالای دامنه طراحی میشوند و محل قرار گرفتن رینگها را فراهم میکنند. پیستون یکی از قطعاتی است که در انواع موتور احتراقی دیده میشود و جزء جداییناپذیر آنها به شمار میرود. همه پیستون های موجود در سیلندرهای یک موتور باید از نظر اندازه و ابعاد و وزن یکی باشند تا در عملکرد آنها اختلاف کیفیت یا زمان ایجاد نشود. تاج: بخش فوقانی پیستون که یکی از قسمتهای متغیر آن است و با مخلوط هوا و گاز برخورد دارد. گاز خروجی از توربو شارژر عبور میکند تا در جایی که نصب شدهاست بچرخد. در این زمان پیستون پس از عبور از جلو مجاری تنفس هوای تازه را تا حد پیستون 125 معینی متراکم میسازد.

کلمه دیزل نام یک مخترع و مهندس آلمانی به نام رودلف دیزل است که در سال ۱۸۹۲ پس از چهارده سال کار شبانهروزی، نوع خاصی از موتورهای درونسوز را به ثبت رساند، به احترام این مخترع اینگونه موتورها را موتورهای دیزل مینامند. اما در سال ۱۹۳۰ موتورهای دیزل قابل اطمینان که به خوبی طراحی شدهبودند و چند سیلندر و سریع نیز بودند به بازار عرضه شد. به گزارش فوتبالی و به نقل از تسنیم، مجید جلالی در ارتباط با دربی تهران که با تساوی بدون گل به پایان رسید گفت: در فوتبال یک اصطلاح داریم که میگویند بازی قفل شد و در مورد دربی هم همین موضوع صدق میکند. پیشتر گفته شد که این قطعه از آلیاژ چدن یا آلومینیوم ساخته میشود. این حضور ثابت و همیشگی از اهمیت و نقش آنها در عملکرد خودرو تاثیر میگیرد. میخواهیم بدانیم پیستون چیست و چه نقشی در عملکرد موتور خودرو بازی میکند؟ ۴ رینگ پیستون چیست و چه وظایفی دارد؟ به تعداد سیلندرهای یک موتور، پیستون در آن وجود دارد و هر چه تعداد سیلندرها و در نتیجه پیستونها بیشتر باشد قدرت موتور نیز بیشتر خواهد بود. نوع ریختهگری که فضای متخللی دارد و مقاومت گرمایی کمتر در خودروهایی با قدرت پایینتر استفاده میشود و نوع آهنگری که بافتی متراکم و قوی دارد برای خودروهای سنگین با توان بالاتر مورد استفاده قرار میگیرد.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد piston 85 kx لطفا از سایت ما دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید